BWV 8

BWV 8 - Kiedy dzień zgonu mojego?

BWV 8 “Liebster Gott, wenn werd ich sterben”. To dzieło, które porusza głębokie kwestie życia i śmierci, a jednocześnie niesie ze sobą nadzieję i pocieszenie. Kantata ta została skomponowana w 1724 roku na szesnastą niedzielę po Trójcy Świętej, a jej tekst oparty jest na ewangelii według św. Łukasza, w której Jezus mówi o tym, jak przygotować się na przyjście Syna Człowieczego.

BWV 51

BWV 51 - Okładka wpisu opracowania kantaty J.S Bacha

BWV 51 /Jauchzet Gott in allen Landen – Bóg chwalon po całej ziemi!/, kantata Jana Sebastiana Bacha przeznaczona na piętnastą niedzielę po Trójcy Świętej, skomponowana na sopran, trąbkę, smyczki i basso continuo.

BWV 17

BWV 17 - Kto poświęca wdzięczność, chwali mnie - okładka wpisu

BWV 17 Kto dziękuje, chwali mnie, na XIV Niedzielę po Trójcy Świętej na sopran, alt, tenor i bas, zespół wokalny, obój I+II, smyczki i basso continuo. Prawykonanie – 22 września 1726, Lipsk

BWV 33

BWV 33 - Sam dla Ciebie, Panie Jezu Chryste / okładka wpisu

BWV 33 – Kantata Miłości Allein zu Dir, Herr Jesu Christ (Sam dla Ciebie, Panie Jezu Chryste), na trzynastą niedzielę po Trójcy Świętej, skomponowaną na alt, tenor i bas, zespół wokalny, obój I+II, fagot, smyczki i continuo.

BWV 35

BWV 35 - okładka wpisu

BWV 35 – Kantata altowa Bacha “Geist und Seele wird verwirret” (Dusza z duchem oszołomiona), skomponowana na XII Niedzielę po Trójcy Świętej, należy do najbardziej niezwykłych dzieł sakralnych Bacha. Skomponowana do libretta nadwornego bibliotekarza z Darmstadt Georga Christiana Lehmsa, jest jedną z niewielu solowych kantat Bacha.

BWV 179

BWV 179 - okładka wpisu

BWV 179 – Zbliża się XI niedziela po Trójcy Świętej, która w tym roku przypada 20 sierpnia, a na ten dzień Jan Sebastian Bach skomponował kantatę BWV 179 – Siehe zu, daß deine Gottesfurcht nicht, którą tłumaczy się jako UWAŻAJ NA SWOJĄ POBOŻNOŚĆ. To tytuł mojego dzisiejszego wpisu na blogu, w którym chcę podzielić się z Wami moimi refleksjami na temat tego, co oznacza prawdziwa pobożność i jak ją pielęgnować w naszym życiu. Zapraszam do lektury!

BWV 46

BWV 46

BWV 46 – Schauet doch und sehet, ob irgendein Schmerz “Spójrz rzeczywiście i zobacz, czy jest żal” została skomponowana na 10 niedzielę po Trójcy Świętej i opowiada o scenie z Ewangelii, kiedy Jezus wypędza ze świątyni kupców i lichwiarzy, którzy zbezcześcili dom Boży.

BWV 94

BWV 94

BWV 94 – kantatę tę Bach przygotował na dziewiątą niedzielę po święcie Trójcy Przenajświętszej której tytuł oryginalny to “Was frag ich nach der Welt” a w przekładzie na język polski – “Cóż mnie obchodzi świat” . Kantatę BWV 94 napisał na sopran, alt, tenor i bas, zespół wokalny, flet poprzeczny, obój I+II, fagot, smyczki i basso continuo.

BWV 45

BWV 45 - okładka do wpisu BWV -45 kantata J.S. Bacha Oznajmiono ci, człowiecze, co jest

BWV 45 // Na Ósmą Niedzielę po Trójcy Świętej (Powiedziano ci, człowieku, co jest dobre) na alt, tenor i bas, zespół wokalny, flet poprzeczny I+II, obój I+II, smyczki i basso continuo

BWV 107

BWV 107

BWV 107 – Na siódmą niedzielę po Trójcy Świętej – (Dlaczego więc miałbyś być zasmucony) na sopran, tenor i bas, zespół wokalny, flet poprzeczny I+II, obój d’amore I+II, kornett, fagot, smyczki i continuo

BWV 9

BWV 9 - obrazek wyróżniający 9 kantaty J.S. Bacha - Bóg dał zbawienie w łaski czas

BWV 9 – Na szóstą niedzielę po Trójcy Świętej – (Bóg dał zbawienie w łaski czas), na sopran, alt, tenor i bas, zespół wokalny, flet poprzeczny, obój d’amore, fagot, smyczki i basso continuo. Skomponowana na szóstą niedzielę po Trójcy Świętej z premierą 20 lipca 1724 roku, kantata BWV 9 “Es ist das Heil uns kommen her”.

BWV 93

BWV 93

BWV 93 – Jan Sebastian Bach skomponował na 5 niedzielę po Trójcy Świętej 93 kantatę której premiera odbyła się w Lipsku 1724 roku. Do kantaty Wer nur den lieben Gott lass walten kompozytor włączył głosy altu, sopranu, tenora i bas, i zespół lokalny a instrumenty jakie w tej kantacie możemy usłyszeć to obój I + II, smyczki i continuo.

BWV 24

BWV 24

BWV 24 – Kantata J.S Bacha napisana na okoliczność czwartej niedzieli po Trójcy Świętej, której Premiera odbyła się 20 czerwca 1723 roku. Dzieło skomponowane na alt, tenor i bas, zespół wokalny, obój I+II, obój díamore I+II, trąbkę, smyczki i basso contiuno.