Czas czytania: < 1 minutaBenedykt
Cześć! Witam cię na moim blogu o imionach. Piszę o występujących imionach żeńskich i męskich, czy chciałbyś poznać imię Benedykt? Chcesz poznać znaczenie tego imienia? Jeśli tak, to zapraszam do czytania!
Imię Benedykt pochodzi od łacińskiego słowa “benedictus”, które oznacza “błogosławiony”. Jest to imię bardzo popularne wśród papieży i świętych. W Polsce jest znane od średniowiecza i nadawane głównie w rodzinach szlacheckich i arystokratycznych. Obecnie jest to imię dość rzadkie i uważane za eleganckie i klasyczne.
Osoby noszące imię Benedykt charakteryzują się silną osobowością i dużą pewnością siebie. Są ambitne, pracowite i zdeterminowane w dążeniu do celów. Mają też duży zmysł artystyczny i estetyczny. Są wierni i lojalni wobec swoich przyjaciół i bliskich. Cenią sobie tradycję, kulturę i religię. Potrafią być też życzliwi, hojni i pomocni dla innych.
Imieniny Benedykta obchodzone są 21 marca, 16 kwietnia, 11 lipca i 13 listopada. Znani przedstawiciele tego imienia to m.in. papież Benedykt XVI, pisarz Benedykt Chmielowski, aktor Benedict Cumberbatch i kompozytor Benedykt Konowalski.
Mam nadzieję, że podobał ci się mój wpis o imieniu Benedykt. Jeśli tak, to zostaw komentarz lub polub mojego bloga. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych imionach, to zapraszam do śledzenia moich kolejnych postów. Do zobaczenia!
0 0 głosów
Article Rating
Tagi:
Solenizanci 3 kwietnia,
Solenizanci 16 kwietnia,
Solenizanci 30 kwietnia,
Solenizanci 8 maja,
Solenizanci 11 maja,
Solenizanci 7 lipca,
Solenizanci 11 lipca,
Solenizanci 16 lipca,
Solenizanci 21 lipca,
Solenizanci 13 listopada,
Solenizanci 12 stycznia,
Solenizanci 12 lutego,
Solenizanci 11 marca,
Solenizanci 23 marca,
Solenizanci 27 marcaBenedykt (Wikipedia)
Benedykt – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa benedictus, oznaczającego „tego, o którym się dobrze mówi”; „tego, któremu się dobrze życzy”. Znanym imiennikiem był Benedykt z Nursji, założyciel opactwa benedyktyńskiego na Monte Cassino, i Spinoza.
Benedykt imieniny obchodzi: 12 stycznia, 12 lutego, 11 marca, 23 marca, 27 marca, 3 kwietnia, 16 kwietnia, 30 kwietnia, 7 maja, 11 maja, 7 lipca, 11 lipca, 16 lipca, 21 lipca i 13 listopada.[potrzebny przypis]
Żeńskim odpowiednikiem jest Benedykta.