Gwalbert - imię pochodzenia germańskiego, które oznacza "ten, który włada jasnością". Imię to jest bardzo rzadkie w Polsce i nosi je zaledwie kilkadziesiąt osób. Nie wiadomo dokładnie, kiedy i jak imię to trafiło do naszego kraju, ale prawdopodobnie ma związek z kultem świętego Gwalberta, opata z XI wieku, który był patronem rolników i pasterzy.

Termin wiki: Gwalbert

Kategorie: Dziennik imion

Gwalbert

Dziś chciałbym napisać o imieniu Gwalbert, co mogę Wam o nim napisać? Jest to imię pochodzenia germańskiego, które oznacza “ten, który włada jasnością”. Imię to jest bardzo rzadkie w Polsce i nosi je zaledwie kilkadziesiąt osób. Nie wiadomo dokładnie, kiedy i jak imię to trafiło do naszego kraju, ale prawdopodobnie ma związek z kultem świętego Gwalberta, opata z XI wieku, który był patronem rolników i pasterzy. Imię Gwalbert ma kilka form zdrobniałych, takich jak Gwalek, Gwaluś czy Gwalec. Osoby noszące to imię charakteryzują się silną osobowością, inteligencją i kreatywnością. Lubią podejmować wyzwania i dążyć do swoich celów. Są też lojalne i uczciwe w stosunku do innych. Imieniny Gwalberta obchodzone są 9 kwietnia.

Walbert

Walbert – jest to imię bardzo rzadkie w Polsce, według bazy PESEL występuje tylko 14 osób o tym imieniu. Walbert to imię męskie, które ma kilka form zdrobniałych, takich jak Waluś, Walcio czy Waldek. Walbert to także imię świętego, który był opatem w klasztorze Luxeuil we Francji w VII wieku. Święty Walbert jest patronem rolników i pszczelarzy. Jego wspomnienie liturgiczne przypada na 15 kwietnia. Walbert to imię o ciekawej historii i znaczeniu, które może być dobrym wyborem dla chłopca szukającego oryginalnego i niebanalnego imienia.

Gwalbert (Wikipedia)

Walbert, Waldebert, Gwalbertimię męskie pochodzenia germańskiego, złożone z członów waldan — "panować, rządzić" i beraht — "jasny, błyszczący". W Polsce bardziej znane w zromanizowanej formie Gwalbert (por. Wilhelmfr. Guillaume). Istnieje trzech świętych patronów tego imienia.

Gwalbert, Walbert, Waldebert imieniny obchodzi 2 maja i 11 maja.

Znane osoby noszące to imię:

Zobacz też: