Magdalena
Dziś imieniny obchodzi Magdalena, czy chciałbyś wiedzieć jakie jest pochodzenie tego imienia, jakie zdrobnienia Magdalena posiada? Chcesz poznać znane Panie noszące to imię, dowiedzieć się jakie są Magdaleny i jeszcze, w jakie dni w roku Joanny obchodzą swoje imieniny?
Jeśli tak, to zapraszam Cię do lektury tego wpisu, w którym opowiem Ci o wszystkim, co warto wiedzieć o imieniu Magdalena. Magdalena to piękne i klasyczne imię żeńskie, które pochodzi od hebrajskiego słowa “Magdala”, oznaczającego “wieś na wzgórzu”. Imię to nosiła jedna z najważniejszych postaci Nowego Testamentu – Maria Magdalena, która była uczennicą i przyjaciółką Jezusa Chrystusa.
Magdalena to imię o bogatej historii i kulturze. W Polsce jest znane od średniowiecza i cieszy się dużą popularnością. Według statystyk GUS z 2019 roku w Polsce żyło ponad 1,2 miliona kobiet o imieniu Magdalena. To jedenasty wynik w rankingu najczęściej nadawanych imion żeńskich w Polsce.
Magdalena to imię o wielu zdrobnieniach i wariantach. Najczęściej spotykane to: Magda, Madzia, Magdusia, Magduśka, Lena, Lenka, Lenuśka, Malena, Malenka. Niektóre z nich są bardzo urocze i słodkie, inne bardziej eleganckie i poważne. Każda Magdalena może wybrać zdrobnienie, które najbardziej jej odpowiada.
Magdalena to imię o wielu znanych i zasłużonych przedstawicielkach. Wśród nich można wymienić m.in.: Magdalenę Abakanowicz – wybitną rzeźbiarkę i artystkę; Magdalenę Boczarską – utalentowaną aktorkę filmową i teatralną; Magdalenę Frąckowiak – piękną modelkę i projektantkę biżuterii; Magdalenę Grzybowską – mistrzynię tenisa ziemnego; Magdalenę Różczkę – sympatyczną aktorkę komediową; Magdalenę Środa – filozofkę i etykę; Magdalenę Zawadzką – legendarną aktorkę filmową.
Magdalena to imię o ciekawym charakterze i osobowości. Według tradycyjnej numerologii imię to ma liczbę 9, co oznacza, że Magdaleny są pełne pasji i entuzjazmu. Są też bardzo wrażliwe i empatyczne. Potrafią nawiązywać głębokie relacje z innymi ludźmi i troszczyć się o ich dobro. Są też kreatywne i inteligentne. Mają wiele talentów i zainteresowań. Lubią podróżować i poznawać nowe kultury. Są też ambitne i pracowite. Dążą do realizacji swoich marzeń i celów.
Magdalena to imię o kilku datach imienin. Najczęściej obchodzone są one 22 lipca, na pamiątkę świętej Marii Magdaleny. Inne daty to: 12 stycznia, 13 lutego, 25 marca, 29 kwietnia, 8 maja, 16 maja, 25 maja, 29 czerwca, 21 sierpnia, 16 września, 17 września.
Jak widzisz, Magdalena to imię niezwykłe i wyjątkowe. Jeśli znasz jakąś Magdalenę lub sama jesteś Magdaleną, to masz powody do dumy i radości! Życzę Ci wszystkiego najlepszego z okazji Twojego święta!
- Freue dich, erlöste ScharZbliża się powoli czas Wiosny a z nim pora Wielkiej Nocy. Jak to wyjątkowa chwila dla każdego Katolika nie trzeba wyjaśniać. Poprzez pamiątkę Życia Zbawiciela mamy szansę na wieczne życie. Poprzez zrozumienie pokorę odkryć swoje serce na Wielkie Światło jakie oferuje nam Nasz Pan Bóg i Stwórca.
- Moje Polskie Radio – Muzyka klasycznaDzisiaj rano otrzymałem kolejny biuletyn przygotowywany przez firmę ProLine sprzedającą komputery. Jedna z pozycji biuletynu wspomina o naszej rodzimej firmie medialnej Polskim Radiu.
- 18 kwietnia18 kwietnia to data, która ma wiele znaczeń dla historii Polski i świata. W tym dniu wydarzyły się ważne wydarzenia polityczne, wojskowe, kulturalne i społeczne.
- 20 kwietnia20 kwietnia to data, która ma wiele znaczenia dla historii Polski i świata. W tym artykule postaram się opisać i zredagować ten dzień, korzystając z dostępnych informacji w internecie. Podam daty, nazwiska i wydarzenia rocznicowe związane z tym dniem.
- 21 kwietnia21 kwietnia to data, która ma wiele znaczeń dla Polski i świata. W tym dniu obchodzimy święta, pamiętamy o ważnych wydarzeniach historycznych i śledzimy bieżące doniesienia.
- 22 kwietnia22 kwietnia to data, która ma wiele znaczeń dla Polski i świata. W tym dniu obchodzimy między innymi Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi 💚💚💚
- BWV 85 - Kantata - Ja jestem dobry pasterzBWV 85 - kantatę Ich bin ein guter Hirt (Ja jestem dobry pasterz) skomponował Bach na niedzielę „Misericordias Domini” – miłosierdzia Bożego (zwaną też Niedzielą Dobrego Pasterza), która w liturgicznym kalendarzu kościoła luterańskiego wypada dwa tygodnie po Wielkanocy. Z tą niedzielą nierozerwalnie łączy się wyobrażenie Jezusa – Dobrego Pasterza
![]() |
Zobacz też: inne znaczenia słowa „Magdalena”. |
Magdalena – imię żeńskie pochodzenia biblijnego. Wywodzi się od przydomka Marii Magdaleny, czyli Marii z Magdali, wioski leżącej w pobliżu Jeziora Tyberiadzkiego (Galilejskiego).
Wśród imion nadawanych w Polsce nowo narodzonym dzieciom, Magdalena w 2013 zajmowała 22. miejsce w grupie imion żeńskich.
Magdalena imieniny obchodzi: 10 kwietnia, 13 maja, 25 maja, 27 maja, 29 maja, 22 lipca, 27 lipca i 13 października.
Najpopularniejsze ze zdrobnień – Magda. Drugie pod względem popularności zdrobnienie – Lena – może być zdrobnieniem także od innych imion np. Helena.