Termin wiki: Muzyka

Muzyka - Woman in Gray Tank Top Lying on Bed
Muzyka - Uniwersum które leczy bawi łączy ludzi, raduje
Muzyka – Jeden z przejawów ludzkiej kultury. Można przyjąć, że muzyka od zawsze towarzyszyła człowiekowi w pracy, zabawie, odpoczynku oraz w obrzędach, najpewniej również od początku łączona była z tańcem i słowem. Z początku muzyka służyła celom praktycznym – pomagała w pracy zespołowej, była formą komunikacji, później stała się także elementem tożsamości zbiorowej.
Kategorie: Muzyka
Synonimy:
kawałek, podkład muzyczny, utwór muzyczny, dzieło, kapela, kompozycja, nuta, muzykanci, melodia, melodyjka, tło, muzykowanie, piosenka, numer, głos, hit, muzyczka, granie, przebój, materia dźwiękowa, brzmienie, gra, dźwięk, orkiestra, tło muzyczne, tony, utwór, ton, nagranie, akompaniament

Muzyka

Jeden z przejawów ludzkiej kultury. Można przyjąć, że muzyka od zawsze towarzyszyła człowiekowi w pracy, zabawie, odpoczynku oraz w obrzędach, najpewniej również od początku łączona była z tańcem i słowem. Z początku muzyka służyła celom praktycznym – pomagała w pracy zespołowej, była formą komunikacji, później stała się także elementem tożsamości zbiorowej. Z czasem wykształciła się jako jedna z gałęzi sztuki. Budulcem muzyki są struktury dźwiękowe, na które składają się dźwięk oraz cisza między nimi. Muzyka powstaje jako efekt oddziaływania struktur dźwiękowych na świadomość słuchacza. Jest zjawiskiem odbieranym subiektywnie, zależnym od indywidualnych skłonności, wcześniejszych doświadczeń, społecznych kryteriów wartości, jak również od sposobu organizacji dźwięków.

 

Tagi: Muzyka

Trochę prywaty ;-)