Definicja odnaleziona w treści poniższych artykułów:
- Anna Netrebko – Video Playlista
- Inessa GalanteWieczorem dzisiaj przesłuchiwałem zasoby sklepu internetowego MICMACMUSIC.COM w poszukiwaniu czegoś już teraz na prezenty dla lubej osoby. Natknąłem się na osobę o której jeszcze nie słyszałem i której nie słyszałem. Nie słyszałem do dzisiaj. Chciałbym ją teraz tutaj przedstawić. Jest to Inessa Galante. Wiele nie mogę o niej powiedzieć ponad to co zdążyłem usłyszeć w ciągu paru chwil, a więc przepiękny wręcz doskonały głos. Więcej na temat Inessy znalazłem w piśmie o muzyce poważnej MUZYKA 21.COM, w recenzji Basi Jakubowskiej i cytuję poniżej...
- Kontra TenorzyWybrałem kilku solistów obdarzonych tym wyjątkowym i niesamowitym głosem. Specjalną uwagę zwrócił moją uwagę nasz rodak Jacek Laszczkowski który uwiódł mnie swoim wykonaniem Arii Morasta z opery La Fida Nimfa.
- Moje Polskie Radio – Muzyka klasycznaDzisiaj rano otrzymałem kolejny biuletyn przygotowywany przez firmę ProLine sprzedającą komputery. Jedna z pozycji biuletynu wspomina o naszej rodzimej firmie medialnej Polskim Radiu.
- Requiem KV 626 – Wybrane wykonaniaFascynuje mnie i nie daje się odstawić by słuchać przypadkowo. Piszę tutaj o najbardziej intrygującym dziele Amadeusza, dziele które kończyło paru jeszcze kompozytorów. Mowa o Jego Requiem, które oznaczył kawaler Koechel w swoim katalogu numerem 626. Podczas II edycji Mozartiany w Katedrze Oliwskiej na żywo pierwszy raz usłyszałem wykonanie które uczyniła Akademia Muzyki Dawnej pod batutą Jana Łukaszewskiego i wysłuchanie tego wywarło na mnie olbrzymie wrażenie. Teraz zapraszam do przeglądania tego artykułu gdzie zamieszczam wspaniałe cudownie odśpiewane partie z ukochanej Mszy w D-Dur - Requiem.
Definicja odnaleziona w treści poniższych terminów
- 15 kwietnia15 kwietnia to data, która ma wiele znaczeń dla historii, kultury i nauki. W tym dniu urodzili się i zmarli wybitni ludzie, miały miejsce ważne wydarzenia polityczne, społeczne i sportowe.
- James Gilchrist
- Łukasz BorowiczŁukasz Borowicz - urodził się w 1977 roku w Warszawie. Studiował w klasie Bogusława Madeya w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, tam też uzyskał tytuł doktora w dziedzinie dyrygentury pod kierunkiem Antoniego Wita. W latach 2005 - 06 pełnił funkcję asystenta Kazimierza Korda w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Wcześniej (2002 - 05) był asystentem Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej, a w sezonie artystycznym 2000/2001 Ivána Fischera w Budapest Festival Orchestra. Od 2006 roku Łukasz Borowicz pełni funkcję pierwszego dyrygenta gościnnego Filharmonii Poznańskiej. Od marca 2007 roku dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej.
Radio (Wikipedia)
![]() | Ten artykuł dotyczy dziedziny techniki. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa. |
![]() | Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „radiofonia” oraz strony „stacja radiowa”. Zobacz też: radiofonia (rozgłośnia radiowa) oraz radiostacja. |
Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal radiowych.