Adalbert, Albert, Alojzy, Antym, Benedykt, Berta, Fabiusz, Filip, Franciszek, Gwalbert, Iga, Ignacy, Lutogniew, Majol, Majola, Maksym, Mamert, Mamerta, Miranda, Stella, Syzyniusz, Tadea, Tadeusz, Walbert, Waldebert, Zuzanna

11 maja 2023

Zuzanna

Zuzanna pochodzi od hebrajskiego słowa "shoshana", które oznacza "lilia" lub "róża". Imię to symbolizuje czystość, niewinność i wdzięk. Zuzanna to osoba pełna energii, radości i optymizmu. Lubi pomagać innym i angażować się w różne działania społeczne. Jest inteligentna, kreatywna i ambitna.
11 maja 2023

Gwalbert

Gwalbert - imię pochodzenia germańskiego, które oznacza "ten, który włada jasnością". Imię to jest bardzo rzadkie w Polsce i nosi je zaledwie kilkadziesiąt osób. Nie wiadomo dokładnie, kiedy i jak imię to trafiło do naszego kraju, ale prawdopodobnie ma związek z kultem świętego Gwalberta, opata z XI wieku, który był patronem rolników i pasterzy.
11 maja 2023

Tadeusz

Tadeusz - to jedno z najstarszych i najbardziej szlachetnych imion polskich, które ma swoje korzenie w języku starożytnych Greków. Tadeusz oznacza "odważny", "mężny", "dzielny".
11 maja 2023

Tadea

Tadea - rzadkie imię w Polsce, które nosi zaledwie kilka kobiet. Tadea jest osobą niezależną, pewną siebie i ambitną. Lubi podejmować wyzwania i realizować swoje cele. Jest też inteligentna, kreatywna i życzliwa
11 maja 2023

Syzyniusz

Syzyniusz - osoby noszące to imię są inteligentne, pomysłowe i mają duże poczucie humoru. Lubią wyzwania i rywalizację, ale nie są bezwzględne ani okrutne. Cenią sobie wolność i niezależność, ale potrafią być wiernymi i lojalnymi przyjaciółmi. Imieniny Syzyniusza obchodzone są 26 stycznia.
11 maja 2023

Stella

Stella - to imię dla kobiet silnych, pięknych i niezależnych, które świecą jak gwiazdy na niebie. Jeśli masz córkę lub przyjaciółkę o tym imieniu, możesz być dumny z tego wyboru. A jeśli sam lubisz to imię i chcesz je nosić, nie wahaj się tego zrobić. Imię Stella pasuje do każdej kobiety, która chce być wyjątkowa i niepowtarzalna.
11 maja 2023

Miranda

Miranda to imię pochodzenia łacińskiego, które oznacza "godną podziwu" lub "cudowną". Jest to imię bardzo rzadkie w Polsce, według danych z 2019 roku nosiło je zaledwie 1 057 kobiet.
11 maja 2023

Mamerta

Mamerta to imię pochodzenia łacińskiego, które oznacza "tę, która jest zrodzona z Marsa". Mars to rzymski bóg wojny, więc można powiedzieć, że Mamerta to imię pełne siły i odwagi. Nie jest to jednak imię agresywne czy wojownicze, ale raczej odzwierciedla pewność siebie i determinację.
11 maja 2023

Mamert

Mamert - imię pochodzi z łaciny i oznacza "ten, który jest zrodzony z Marsa". Mars to rzymski bóg wojny, więc imię Mamert ma silne i waleczne skojarzenia. Imieniny Mamerta obchodzone są 11 maja. Osoby noszące to imię cechują się odwagą, determinacją i niezależnością. Są też ambitne, pracowite i lojalne.
11 maja 2023

Maksym

Maksym pochodzi z łaciny i oznacza "największy", "najdoskonalszy". Jest to imię bardzo rzadkie w Polsce, według danych z 2019 roku nosiło je zaledwie 1 224 mężczyzn. Najczęściej spotyka się je na Podkarpaciu i w Małopolsce.