Symfonia koncertująca KV 364 person playing violin
Spis treści

Spis treści wpisu

Kategorie: Muzyka

Symfonia koncertująca
(KV 364)

Symfonia koncertująca (Sinfonia ConcertanteEs-dur (KV 364) została skomponowana przez W.A. Mozarta na skrzypcealtówkę i orkiestrę w 1779, w Salzburgu.

Skład orkiestry

Części Symfonii koncertującej

Brak bliższych informacji o genezie i przeznaczeniu tego dzieła. Przypuszczalnie powstała na potrzeby i użytek orkiestry salzburskiej. Wskazywać by na to mogła skromna, typowa dla większości orkiestrowych dzieł Mozarta z okresu salzburskiego instrumentacja orkiestry.

Symfonia koncertująca na skrzypce i altówkę jest szczytowym osiągnięciem Mozarta w dziedzinie koncertu skrzypcowego. Pod względem formy jest odpowiednikiem nieukończonej symfonii A-dur na skrzypce, altówkę i wiolonczelę z towarzyszeniem orkiestry (KV 320e) z 1779 lub 1780.

Oryginalna partytura zaginęła (Zachowały się jedynie kadencje do tej symfonii).

Jestem PpiotrR

i polecam

Pozostałe miejsca

Na tej stronie

o mnie

mojeprofiloweFB Pamela foto

Być jak Zawisza, Zadania wykonywać bez zbędnej zwłoki, Szanować czas, używać głowy i serca…

Przez ostatnie 8 lat (prawie 8 lat), byłem razem z demokratami by przyczyniać się do normalności w naszym kraju). Dziś kiedy Polska staje się znów częścią europejskiej rodziny państw demokratycznych, mogę powrócić do tego co kocham najbardziej czyli swoich muzycznych Pasji. By wreszcie móc pogłębiać swoją wiedzę o muzyce i dzielić się nią… 

Obejrzyj mobilnie
Kategorie w Leksykonie
82 / 100

twój komentarz

Comments are closed.