/

Kantaty na święto

W kulturze chrześcijańskiej Adwent, który zaczyna się wraz z początkiem grudnia, to okres postu. Kalendarz adwentowy ma nam w tym poście pomóc – możemy zjeść tylko jedną czekoladkę dziennie i nic więcej! To doskonała okazja, aby ćwiczyć cierpliwość oraz poznawać konsekwencje swoich decyzji.

Najczęściej wykonywane w tym okresie jest Oratorium Bożonarodzeniowe 

Objawienie Pańskie jest ściśle związane ze świętem Trzech Króli lub Trzech Mędrców, którzy przybyli z odległych krain, aby oddać hołd nowonarodzonemu Jezusowi.

Pasja Chrystusowa to okres kiedy rozpamiętujemy męki Chrystusa. To zbawcze wydarzenie Mąk Pańskich opisane jest w Ewangelii Św. Mateusza.

Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, a kończy w Wielki Czwartek przed wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej. Głównym przesłaniem tego okresu jest duchowe przygotowanie do godnego przeżywania świąt Wielkanocnych.

Radość ze Zmartwychwstania: Wielkanoc to czas radości, ponieważ Chrystus zmartwychwstał. To najlepsza wiadomość w historii ludzkości. Liturgia wielkanocna ciągle to powtarza: "Alleluja: Pan Zmartwychwstał!".

Święta Trójca (łac. Sancta Trinitas, także Trinitas, gr. Αγια Τριας), to chrześcijański dogmat uznający, że Bóg jest Bogiem Trójjedynym, istniejącym jako trzy Osoby: Ojciec, Syn i Duch Święty. Wszystkie trzy Osoby mają tę samą jedną istotę, czyli naturę, a nie jedynie podobne natury.

22 / 100