BWV
- David Fray
- Kantata BWV 1Kantata BWV 1. Johann Sebastian Bach - Kantata pierwsza. Wie schön leuchtet der Morgenstern - Jak pięknie nam jutrzenka lśni, na Święto Zwiastowania Maryi Pannie przeznaczona. Stosownymi perykopami i wskazywanym w tytule chorałem bogobojnie inspirowana i skomponowana w Lipsku w roku 1725. Aby w zborze ewangelickim wiernych do kazania muzyką nadobną szczyrze rychtować, a która wraz z innymi jej podobnymi "ad maiorem dei gloriam" wszędy teraz podziwiana jest.
- Kantata BWV 110Kantata BWV 110. Johann Sebastian Bach - Kantata stodziesiąta. Unser Mund sei voll Lachens - Niech usta nasze będą pełne śmiechu, na Pierwszy Dzień Bożego Narodzenia przeznaczona. Stosownymi perykopami i wskazywanym w tytule chorałem bogobojnie inspirowana i pierwszy raz wykonana w Kościele Św. Mikołaja w Lipsku 25 grudnia 1725 roku, aby w zborze ewangelickim wiernych do kazania muzyką nadobną szczyrze rychtować, a która wraz z innymi jej podobnymi "ad maiorem dei gloriam" wszędy teraz podziwiana jest.
- Kantata BWV 132Kantata BWV 132. Johann Sebastian Bach - Kantata stotrzydziestadruga. Bereitet die Wege, bereitet die Bahn! - Drogi gotujcie i gościńce wszystkie, na Czwartą Niedzielę Adwentu przeznaczona. Stosownymi perykopami i wskazywanym w tytule chorałem bogobojnie inspirowana i skomponowana w Weimarze 22 grudnia 1715 roku, aby w zborze ewangelickim wiernych do kazania muzyką nadobną szczyrze rychtować, a która wraz z innymi jej podobnymi "ad maiorem dei gloriam" wszędy teraz podziwiana jest.
- Kantata BWV 136Kantata BWV 136. Johann Sebastian Bach - Kantata stotrzydziestaszósta. Erforsche mich, Gott, und erfahre mein Herz - Wyszpieguj mię, Boże! a poznaj serce moje, na Ósmą Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego przeznaczona. Stosownymi perykopami i wskazywanym w tytule chorałem bogobojnie inspirowana i skomponowana w Lipsku 18 lipca 1723 roku, aby w zborze ewangelickim wiernych do kazania muzyką nadobną szczyrze rychtować, a która wraz z innymi jej podobnymi "ad maiorem dei gloriam" wszędy teraz podziwiana jest.
- BWV 107BWV 107 - Na siódmą niedzielę po Trójcy Świętej - (Dlaczego więc miałbyś być zasmucony) na sopran, tenor i bas, zespół wokalny, flet poprzeczny I+II, obój d'amore I+II, kornett, fagot, smyczki i continuo
- BWV 108BWV 108 - To dla Ciebie odchodzę teraz, na alt, tenor i bas, czterogłosowy chór, obój d'amore I+II, fagot, smyczki i continuo na czwartą niedzielę Kantate po Wielkanocy skomponowana, i premierę mającą 29 lipca 1724 roku.
- BWV 11BWV 11 - Chwała Bogu we wszystkich jego królestwach) na sopran, alt, tenor i bas, zespół wokalny, trąbkę I–III, kotły, flet poprzeczny I+II obój I+II, smyczki i basso continuo
- BWV 12 - Kantata - Płacze, jęki, troski, lękiBWV 12 - Kantata została skomponowana w 1714 roku na trzecią niedzielę po Wielkanocy i opowiada o cierpieniu i nadziei chrześcijan w obliczu trudności życia. Kantata składa się z siedmiu części: dwóch chóralnych, czterech arii i recytatywu. Pierwsza część to chór Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen (Płaczcie, lamentujcie, martwcie się, drżyjcie), który jest napisany w formie passacaglii.
- BWV 129BWV 129 - Oddajcie cześć Panu, Boże mój - na sopran, alt i bas, zespół wokalny, trąbki I-III, kotły, flet, obój I+II, fagot, smyczki i continuo.
BWV, Bach Werke Verzeichnis – kompletny katalog dzieł Johanna Sebastiana Bacha stworzony przez Wolfganga Schmiedera (1931–1953), wydany w 1950 r. w Lipsku. Drugie, rozszerzone i poprawione wydanie ukazało się w 1990 r. w Wiesbaden, w tym samym wydawnictwie Breitkopf & Härtel. Wydanie trzecie katalogu zostało zaprezentowane 13 czerwca 2022 r. w Lipsku.
Mimo wprowadzenia rozszerzeń i korekt, podstawowa struktura katalogu pozostała niezmieniona. Dzieła Bacha skatalogowano według typu dzieł lub ich liturgicznego wykorzystania.
Ze względu na odnalezienie nowych nieznanych dzieł oraz weryfikację, iż niektóre dzieła nie były stworzone przez Bacha, katalog zawiera luki. Po BWV 1080 następują dzieła, które zostały odkryte długo po przygotowaniu katalogu.
Jest również dodatek do katalogu, zawierający dzieła, co do autorstwa których występują niewyjaśnione dotąd wątpliwości.
Istnieje również inny katalog, Bach-Compendium, który ułożony jest według innych kryteriów.