Kontakt dla chętnych podziałać
- 15 kwietnia15 kwietnia to data, która ma wiele znaczeń dla historii, kultury i nauki. W tym dniu urodzili się i zmarli wybitni ludzie, miały miejsce ważne wydarzenia polityczne, społeczne i sportowe.
- 16 kwietnia16 kwietnia to data, która ma wiele znaczeń dla historii, kultury i nauki. W tym dniu urodzili się i zmarli wybitni ludzie, miały miejsce ważne wydarzenia polityczne, społeczne i sportowe.
- 17 kwietnia17 kwietnia to data, która zapisała się w historii wielu krajów i ludzi. W tym dniu miały miejsce wydarzenia, które zmieniły bieg historii, wpłynęły na losy narodów i kształtowały kulturę. W tym artykule przedstawię kilka z nich, które uważam za najciekawsze i najważniejsze.
- 18 kwietnia18 kwietnia to data, która ma wiele znaczeń dla historii Polski i świata. W tym dniu wydarzyły się ważne wydarzenia polityczne, wojskowe, kulturalne i społeczne.
- 19 kwietnia19 kwietnia to data, która ma szczególne znaczenie dla historii Polski i świata. W tym dniu miały miejsce wydarzenia, które wpłynęły na losy wielu ludzi i narodów.
- 20 kwietnia20 kwietnia to data, która ma wiele znaczenia dla historii Polski i świata. W tym artykule postaram się opisać i zredagować ten dzień, korzystając z dostępnych informacji w internecie. Podam daty, nazwiska i wydarzenia rocznicowe związane z tym dniem.
- 21 kwietnia21 kwietnia to data, która ma wiele znaczeń dla Polski i świata. W tym dniu obchodzimy święta, pamiętamy o ważnych wydarzeniach historycznych i śledzimy bieżące doniesienia.
- 22 kwietnia22 kwietnia to data, która ma wiele znaczeń dla Polski i świata. W tym dniu obchodzimy między innymi Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi 💚💚💚
- 23 kwietnia23 kwietnia to dzień pełen ciekawych wydarzeń, zarówno historycznych, jak i współczesnych. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Dzień języka angielskiego w ONZ, a także imieniny św. Jerzego, patrona Anglii. W Polsce jest to również dzień wspomnienia św. Wojciecha,(...) Czytaj więcej
- 24 kwietnia24 kwietnia
- 25 kwietnia25 kwietnia
- 26 kwietnia26 kwietnia
- 27 Koncert fortepianowy - KV 595 W.A. MozartKoncert fortepianowy nr 27 B-dur K. 595 jest ostatnim koncertem fortepianowym napisanym przez Wolfganga Amadeusza Mozarta. Został wykonany po raz pierwszy na początku 1791 roku, w roku śmierci kompozytora. Koncert składa się z trzech części: Allegro, Larghetto i Allegro. Uważa się, że jest to(...) Czytaj więcej
- 27 kwietnia27 kwietnia
- 28 kwietnia28 kwietnia
- 29 kwietnia29 kwietnia
- 30 kwietnia30 kwietnia
- a battutaa battuta (wł., dosł., wg pałeczki dyrygenta; zob. batuta) – określenie stosowane w partyturze, nakazuje dyrygentowi ścisłe zachowanie rytmu i oznaczonego tempa (zob. a tempo); występuje zwykle jako unieważnienie określeń zezwalających na swobodne odchylenia od wyznaczonego rytmu i tempa.
- AdagiettoAdagietto – 1. nieco szybciej niż adagio; adagissimo – bardzo powoli. 2. Termin ten oznacza również tytuł utworu lub jego części utrzymanej w powolnym tempie, przeważnie o charakterze poważnym i nastrojowym.
- AdagioAdagio (wł.) – oznacza powoli. 1. Jest to jedno z określeń tempa powolnego; adagio molto – bardzo powoli; adagio sostenuto – powoli, powściągliwie;
- Adam KosteckiUrodzony w Polsce, profesor klasy skrzypiec w Akademii Muzycznej w Hanowerze (Musikhochschule Hannover), uczeń Davida Ojstracha i Borisa Bielenkiego, otrzymał muzyczne wykształcenie w słynnym Konserwatorium Moskiewskim, gdzie studiował w latach 1967 - 1972.
- Adobe AcrobatAcrobat – program komputerowy do tworzenia i modyfikacji dokumentów PDF funkcjonujący na różnych platformach systemowych produkowany przez Adobe Systems. Rodzina Adobe Acrobata obejmuje kilka odmian programu oraz aplikacje posiadające część funkcji głównego programu lub inne możliwości.
- AgogikaAgogika (z gr. agoge = prowadzenie, ruch) – jest to termin oznaczający tempo i to, co jest w utworze z tempem związane; został wprowadzony do muzyki przez niemieckiego teoretyka, H. Riemanna w 1884 roku.
- AkordAkord - (z wł. accord) - 1. współbrzmienie (akord harmoniczny) lub następstwo kilku (akord melodyczny), co najmniej trzech, różnych co do wysokości dźwięków, których wzajemny stosunek wysokości określają zasady akustyki, harmonii i psychologii muzyki. 2. akord strun- szereg dźwięków na które(...) Czytaj więcej
- Akordeon, harmoniaAkordeon, harmonia - prototyp akordeonu- handdine, zbudował na początku XIX wieku Fryderyk Buschmann, ale dopiero akordeon we współczesnej postaci skonstruował prę lat później Cyrill Demian, w Wiedniu.