Spis treści

Spis treści wpisu

Discovery Historia – Masoneria

 

Mój awatar na LastFM

Mój awatar na LastFM

 

Tajemnice masonerii odkrywają dokumentaliści Discovery Historia.
Ten film wyprodukowała sieć telewizji Discovery Historia, w następnych wpisach zaprezentuję kolejne lecz produkcji kanału History Channel. To naprawdę niezwykłe i bardzo wartościowe informacje. Historie te potrafią i wciągają jak żadne inne. Dla człowieka jakże bardzo istotne. Bowiem od pradziejów staramy się zrozumieć istotę Stwórcy. Dlaczego tak się dzieje, a nie inaczej ? W moim rozumieniu świata odkrywanie świata w sposób jaki czyni to masoneria, to czym się kieruje jest jak najbardziej bliskie.
My jako Naród Polski, mamy bardzo zasłużonych w historii Masonów a jako najbardziej znanego i postępowego przywołam tutaj naszego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Z jego przewodnictwem ustalono w naszej kochanej Polsce pierwszą tak postępową Konstytucję w Europie, zwaną Konstytucją 3 Maja.

[contentblock id=3]

Dla mnie osobiście zainteresowanie tą filozofią rozpoczęło się wraz z pragnieniem poznania mojego najukochańszego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Dzięki dziejom Jego życia dałem się wciągnąć w pragnienie poznawania Jego życiowej ścieżki, i tak dotarłem do ruchu masońskiego którego był Mistrzem.
Guy Wagner napisał pewne słowa, mówią one o osobie mojego kompozytora i o tych z nas którym jest blisko do pragnienia poznania drugiego człowieka jego natury.
Napisał on bowiem kończąc swój Prolog do książki “Brat Mozart – Wolnomularstwo w osiemnastowiecznym Wiedniu” słowa:

“Jak wiadomo, jedną z idei przewodnich wolnomularzy jest braterstwo; zwracając się do siebie, tytułują się oni na całym świecie “braćmi”, zaś za swojego brata uważają Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ale Mozart jest również duchowym bratem każdego, kto w jakikolwiek sposób pracuje nad sobą i stara się, w interesie wszystkich ludzi, przyczynić się do stworzenia lepszego świata.”

Guy Wagner

Te wyżej napisane słowa, stały się dla mnie motorem napędowym do zgłębiania tajników poznania, do odkrywania prawd które prowadzą nas każdego dnia od wschodu do zachodu słońca. Które są oczywiste, a których nie dostrzegamy często. Pragnę je odkrywać, Poznać i karmić się nimi każdego dnia od wschodu do zachodu słońca. Zapraszam więc do aktywnego poznania zamieszczonej tutaj wiedzy, i dzielenia się swoimi uwagami w komentarzach. Za które z góry serdecznie dziękuję.

Piotr

Oryginalny Materiał filmowy zawarty w tym artykule został zdjęty przez użytkownika YouTube, z tego powodu aktualizacja do innego materiału dostępnego na temat Bractwa Masońskiego

twój komentarz