ALEXANDER GAVRYLYUK

widea-classicafe-820x270a
Materiał wideo z udziałem Aleksandra Gavryluka grającego Toccatę i Fugę D-dur Jana Sebastiana Bacha podczas Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego 2007 w Miami
Maestro

Urodził się w Charkowie na Ukrainie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku siedmiu lat, pierwszy koncert zagrał jako dziewięciolatek. W latach 1998-2006 mieszkał i studiował w Sydney w Australii. W roku 1996 wygrał konkurs w Senigali we Włoszech, a na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Pamięci Vladimira Horowitza w Kijowie w 1997 otrzymał II nagrodę i w 1999 – złoty medal. W 2000 roku szesnastoletni wówczas Gawrylyuk wygrał IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Hamamatsu w Japonii. Od tej pory co roku koncertuje w Suntory Hall i Tokyo Opera City Hall. W Japonii nagrał dwie swoje pierwsze płyty CD. W 2005 roku zwyciężył w XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie, zdobywając I nagrodę, złoty medal i nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu klasycznego. Dużo koncertował w Australii, m.in. w „Stars of the Future” w Government House, na festiwalach Rachmaninowa i Prokofiewa, w Sydney Opera House, dla radia ABC Classic FM i telewizji ABC i SBS.

Toccata & Fuga – Johann Sebastian Bach – Buson- D-minor

Gościł w USA (Miami Piano Discoveries Festival, koncert w Salt Lake City dla 17-tysięcznej widowni), Europie (recitale na Klavier-Festival Ruhr i na 56. Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju).

W 2007 roku zadebiutował w Moskwie koncertem na Kremlu, a następnie z Rosyjską Orkiestrą Narodową pod dyrekcją Vladimira Spivakova w Wielkiej Sali Konserwatorium Moskiewskiego. Grał z Izraelską Filharmonią, Sydney Symphony, Melbourne Symphony, Western Australia Symphony, Tokyo Symphony, Osaka Philharmonic, Filharmonią Narodową, współpracując m.in. ze Spivakovem, Segerstamem, Fedoseyevem, Gruppmanem, Ettingerem.