Spis treści

Spis treści wpisu

W dniu dzisiejszym w kolejnym numerze newslettera Opery Bałtyckiej dotarła do mnie bardzo dobra wiadomość.
Chciałbym i zrobię to tutaj przedstawiając jej treść w oryginale. 
logooperabaltycka 

"OPERA BAŁTYCKA W PROGRAMIE BBC – „THE BEST EUROPEAN OPERA”

Z radością informujemy Państwa, że telewizja BBC zaprosiła Operę Bałtycką do programu „The Best European Opera”, którego emisję przewidziano do końca 2010 roku.

Do grona dziewięciu najlepszych europejskich teatrów operowych BBC zaliczyło, obok Opery Bałtyckiej, tak znakomite sceny jak m.in. londyńska Royal Opera House Covent Garden, Teatro del Liceu w Barcelonie, Opera La Monnaie w Brukseli czy Opera w Amsterdamie.

Widzowie BBC zobaczą fragmenty najciekawszych spektakli  z repertuaru tych teatrów. „Ariadna na Naxos” Richarda Straussa będzie naszą wizytówką w programie. Realizatorzy wybrali arię tytułowej bohaterki Es gibt ein Reich w wykonaniu Katarzyny Hołysz.
Ponadto zaprezentowane zostaną fragmenty m.in. z takich produkcji jak: „Simon Boccanegra” Verdiego z udziałem Placido Domingo (Covent Garden), „Uprowadzenie z Seraju” Mozarta z udziałem Diany Damrau ( Teatro del Liceu), „Don Kichot” Massneta z udziałem Jose van Dama (La Monnaie).
 
Zaproszenie, które otrzymaliśmy od BBC jest dla nas znakiem, że kierunek, który został wyznaczony przez  dyrekcję Opery Bałtyckiej-  Marka Weissa i Maestro Jose Marii Florencio jest słuszny i służy rozwojowi tej jednej z najważniejszych instytucji artystycznych Pomorza.

O dokładnym terminie emisji programu BBC poinformujemy Państwa w osobnym Newsletterze."

twój komentarz