Obrazek Google w dniu Niepodległości Najjaśniejszej Rzeczpospolitej
Spis treści

Spis treści wpisu

Obrazek Google w dniu Niepodległości Najjaśniejszej Rzeczpospolitej

Google, Dzień Niepodległości, Szacunek, Święto, Radość, Duma

To prawda, Dzień Niepodległości Najjaśniejszej Rzeczpospolitej to dzień wyjątkowy. Dzień Dumy Narodowej z Powstania Narodu z niebytu w czasie długo trwającego rozbioru Polski.

Jest to powód do dumy, troski i odpowiedzialności za ojczyznę. Obecnie budzimy się spokojnie, nasze dzieci idą i uczą się w rodzimym języku kultywując narodową kulturę. Ci którzy być może wybiorą się za granicę będą ambasadorami polskiej myśli i edukacji i wysokiej kultury. Mamy wiele powodów by czuć się dumnymi, ale jednocześnie aby nas uznawano za naród dojrzały nie możemy popadać w pychę i arogancję wobec innych, wobec ludzi wyznających inaczej swoją wiarę wyrozumiali i tolerancyjni.

Takie zachowanie czyni nas narodem o którym inni bracia i sąsiedzi będą mówić… Zdążajmy tam to kraj w którym panuje dojrzała demokracja. Zdążajmy tam,,,

Są też rzeczy haniebne w naszym narodzie, do nich zaliczyłbym tę część społeczeństwa która nie wiem z jakich powodów kieruje swój światopogląd w kierunku neonazistowskim. Przypadek drzewa Pawiaka. Na którym została zbeszczeszczona Pamięć więźniów tego hitlerowskiego miejsca kaźni na ludności polskiej i nie tylko polskiej w Warszawie. Tym bardziej dziwię się, że wogóle coś dało się załatwić by zarejestrować legalny przemarsz przez Warszawę ludzi o wyraźnie nazistowskim zabarwieniu. Moim zdaniem urzędnicy powinni kierować się trochę …. (brak mi słów, nie wiem jak to nazwać). Demokracja demokracją ale to już zakrawa na kpinę i powinno być likwidowane każdy taki ruch o takiej barwie jest prawo a ono wyraźnie mówi że szerzenie informacji o faszyzmie i propagowaniu przemocy jest karalne… Tym bardziej nie rozumiem zezwolenia na przemarsz tej grupy ludzi… Nie było by szopki takiej jaką można było dzisiaj obserwować w Warszawie prawie tuż po pięknej naprawdę pięknej uroczystości.. Byłem bardzo wzruszony. Piękne słowa nawiązujące do jedności osiągniętej przez ojców założycieli II RP przecież też bardzo się różniących. Ale to dzięki ich porozumieniu wcale nie łatwemu udało się doprowadzić do powstania III RP.

Szczęście nasze że wizja J.K. się nie ziściła i jego rzekoma IV RP mogła doprowadzić do sytuacji w której w pewnych okolicznościach musielibyśmy liczyć od nowa nasze Najjaśniejsze… Na szczęście mamy według mnie dalej Panującą III RP i niech tak zostanie w naszych sercach III Rzeczpospolita dla której pokolenia rodaków poświęciło życia, kariery, zdrowia rodziny i bliskich.

Polska Niepodległa – To cenna wartość którą możemy tylko posiadać przez rezolutne i mądre postępowanie zarówno na szczeblach władzy jak też w naszych domach i sercach.

Piotr P

twój komentarz