Spis treści

Spis treści wpisu

La ci darem la mano (Podajmy sobie ręce!) – duet Don Giovanniego i Zerliny z I aktu. Jest to bodaj najsłynniejszy mozartowski szlagier operowy. Don Giovanni stara się rozwiać obawy, co do jego zamiarów względem Zerliny. Obiecuje jej ślub i świetlaną przyszłość żony szlachcica. Zerlina waha się, gdyż nie ufa Don Giovanniemu i jednocześnie chce pozostać wierna Massetto. Nachalny Don Giovanni nie odpuszcza jednak i udaje mu się namówić dziewczynę na wspólny “spacer” (który zapewne skończył by się w sypialni).

 

[TS-VCSC-Youtube content_type=”video” content_youtube=”https://www.youtube.com/watch?v=P627lL09hwg” video_start=”0″ video_end=”0″ video_related=”false” lightbox_play=”false” content_lightbox=”true” content_youtube_trigger=”preview” content_youtube_image_simple=”false” content_image_height=”height: 100%;” content_youtube_icon=”ts-awesome-glass” content_youtube_iconsize=”30″ content_youtube_iconcolor=”#cccccc” content_youtube_buttontext=”View Video” content_youtube_title=”Sheryl Crow z Lucianem Pavarottim” lightbox_group_name=”nachogroup” lightbox_effect=”random” content_tooltip_html=”false” content_tooltip_content=”Sheryl Crow z Lucianem Pavarottim” content_tooltip_position=”ts-simptip-position-top” tooltipster_offsetx=”0″ tooltipster_offsety=”0″ margin_top=”0″ margin_bottom=”0″]

Tutaj przedstawiam wykonanie najsłynniejszego tenora ostatniej dekady, nieżyjącego już niestety Luciana Pavarottiego w duecie z prześwietną artystką Sheryl Crow.

twój komentarz