Gwalbert - pochodzi z języka germańskiego i oznacza "ten, który włada błyskawicą". Jest to imię bardzo rzadkie w Polsce, według danych z 2019 roku nosiło je tylko 35 mężczyzn. Imieniny Gwalberta obchodzone są 19 kwietnia i 11 maja

Termin wiki: Gwalbert

Kategorie: Dziennik imion

Gwalbert

Piszę o występujących imionach żeńskich i męskich, czy chciałbyś, chciałabyś poznać dziś znaczenie męskiego imienia Gwalbert? To imię pochodzi z języka germańskiego i oznacza “ten, który włada błyskawicą”. Jest to imię bardzo rzadkie w Polsce, według danych z 2019 roku nosiło je tylko 35 mężczyzn. Imieniny Gwalberta obchodzone są 19 kwietnia i 11 maja.

Gwalbert to osoba inteligentna, ambitna i pewna siebie. Lubi podejmować wyzwania i dążyć do swoich celów. Jest też bardzo lojalny i wierny swoim przyjaciołom i rodzinie. Nie lubi fałszu i niesprawiedliwości. W miłości jest romantyczny i oddany. Potrafi być zarówno czuły, jak i zdecydowany. Szuka partnerki, która będzie go wspierać i rozumieć.

Jeśli znasz kogoś o imieniu Gwalbert lub sam się tak nazywasz, podziel się swoimi spostrzeżeniami na temat tego imienia. Czy zgadzasz się z opisem charakteru? Czy podoba ci się to imię? Czy spotkałeś kiedyś innego Gwalberta? Zapraszam do komentowania i dzielenia się swoimi opiniami.

Gwalbert (Wikipedia)

Walbert, Waldebert, Gwalbertimię męskie pochodzenia germańskiego, złożone z członów waldan — "panować, rządzić" i beraht — "jasny, błyszczący". W Polsce bardziej znane w zromanizowanej formie Gwalbert (por. Wilhelmfr. Guillaume). Istnieje trzech świętych patronów tego imienia.

Gwalbert, Walbert, Waldebert imieniny obchodzi 2 maja i 11 maja.

Znane osoby noszące to imię:

Zobacz też: