Idzi to staropolskie imię męskie, które pochodzi od słowa "idzić", czyli "iść". Można je interpretować jako "ten, który idzie", "ten, który podąża za swoim celem" lub "ten, który jest aktywny i energiczny".

Termin wiki: Idzi

Kategorie: Dziennik imion

Idzi

Idzi to także skrócona forma imienia Izydor, które ma greckie korzenie i znaczy “dar Izydy”, czyli “dar bogini płodności i magii”.

Idzi to imię rzadko spotykane w Polsce. Według bazy PESEL na koniec 2019 roku nosiło je tylko 1 140 mężczyzn. Najwięcej Idzi urodziło się w latach 40. i 50. XX wieku. Obecnie imię to jest uważane za staromodne i mało popularne.

Idzi to imię o silnym i pozytywnym charakterze. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj ambitne, odważne i pewne siebie. Nie boją się wyzwań i ryzyka. Mają dużo pasji i zainteresowań. Są też lojalne, uczciwe i życzliwe. Idzi lubią być w centrum uwagi i cieszą się z życia.

Idzi to imię o bogatej historii i ciekawym znaczeniu. Jeśli szukasz oryginalnego i energetycznego imienia dla swojego syna, może warto rozważyć Idzi? A może sam nosisz to imię i chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami? Zapraszam do komentowania i dzielenia się opiniami!

Idzi (Wikipedia)

Idziimię męskie pochodzenia greckiego. Jest spolszczeniem łacińskiego imienia Aegidius, 'Egidiusz', o źródłosłowie greckim.

Idzi imieniny obchodzi 10 stycznia, 7 lutego, 23 kwietnia, 14 maja i 1 września.

Znane osoby o tym imieniu: