Termin wiki: Idzi

Idzi to staropolskie imię męskie, które pochodzi od słowa “idzić”, czyli “iść”. Można je interpretować jako “ten, który idzie”, “ten, który podąża za swoim celem” lub “ten, który jest aktywny i energiczny”.
Kategorie: Dziennik imion

Idzi

Idzi to także skrócona forma imienia Izydor, które ma greckie korzenie i znaczy “dar Izydy”, czyli “dar bogini płodności i magii”.

Idzi to imię rzadko spotykane w Polsce. Według bazy PESEL na koniec 2019 roku nosiło je tylko 1 140 mężczyzn. Najwięcej Idzi urodziło się w latach 40. i 50. XX wieku. Obecnie imię to jest uważane za staromodne i mało popularne.

Idzi to imię o silnym i pozytywnym charakterze. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj ambitne, odważne i pewne siebie. Nie boją się wyzwań i ryzyka. Mają dużo pasji i zainteresowań. Są też lojalne, uczciwe i życzliwe. Idzi lubią być w centrum uwagi i cieszą się z życia.

Idzi to imię o bogatej historii i ciekawym znaczeniu. Jeśli szukasz oryginalnego i energetycznego imienia dla swojego syna, może warto rozważyć Idzi? A może sam nosisz to imię i chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami? Zapraszam do komentowania i dzielenia się opiniami!

Idzi (Wikipedia)

Idziimię męskie pochodzenia greckiego. Jest spolszczeniem łacińskiego imienia Aegidius, 'Egidiusz', o źródłosłowie greckim.

Idzi imieniny obchodzi 10 stycznia, 7 lutego, 23 kwietnia, 14 maja i 1 września.

Znane osoby o tym imieniu: