Syzyniusz - osoby noszące to imię są inteligentne, pomysłowe i mają duże poczucie humoru. Lubią wyzwania i rywalizację, ale nie są bezwzględne ani okrutne. Cenią sobie wolność i niezależność, ale potrafią być wiernymi i lojalnymi przyjaciółmi. Imieniny Syzyniusza obchodzone są 26 stycznia.

Termin wiki: Syzyniusz

Kategorie: Dziennik imion

Syzyniusz

Piszę o występujących imionach żeńskich i męskich, czy chciałbyś, chciałabyś poznać dziś znaczenie męskiego imienia Syzyniusz? Jest to bardzo rzadkie i ciekawe imię, które ma swoje korzenie w starożytnym Rzymie. Syzyniusz to pochodna od imienia Syzyf, który był królem Koryntu i znanym oszustem. Według mitologii greckiej, Syzyf został skazany przez bogów na wieczne toczenie głazu na szczyt góry, skąd zawsze spadał na dół. Imię Syzyf oznacza “sprytny” lub “przebiegły”. Imię Syzyniusz ma podobne znaczenie, ale jest mniej popularne. Można je spotkać głównie w Polsce i na Litwie. Osoby noszące to imię są inteligentne, pomysłowe i mają duże poczucie humoru. Lubią wyzwania i rywalizację, ale nie są bezwzględne ani okrutne. Cenią sobie wolność i niezależność, ale potrafią być wiernymi i lojalnymi przyjaciółmi. Imieniny Syzyniusza obchodzone są 26 stycznia.

Syzyniusz_(imię) (Wikipedia)

Syzyniuszimię męskie o niejasnej etymologii. Być może jest to imię łacińskie pochodzące od miejscowości Sisenna w Dalmacji lub zgrecyzowana forma dzierżawna utworzona od imienia boga Sisennesa. Kościół katolicki notuje około 10 świętych o tym imieniu i jednego papieża.

Syzyniusz imieniny obchodzi 11 maja, 29 maja, 23 listopada i 29 listopada.