Spis treści

Spis treści wpisu

Odbędzie się w Gdańsku po raz trzeci. Festiwal zainaugurowany w tzw. Roku Mozartowskim jest wydarzeniem bez precedensu nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Odbywa się bowiem w naturalnej scenerii czasów mozartowskich. Pałac Opatów i otaczający go Park to “rówieśnicy” Mistrza z Salzburga. Obiekty te, wchodzące w skład Zespołu Pocysterskiego w Oliwie, obecny kształt architektoniczny znalazły w 1756 roku – dokładnie 253 lata temu.

Wstęp ze strony patrona medialnego Trójmiasto.PL

Dzisiaj i najbliższe dni oczywiście znajdę się tam czcić w tym pięknym miejscu Parku Oliwskiego, w Pałacu Opatów, a także w Katedrze Oliwskiej przeuroczą głęboką cudowną muzykę mojego największego kompozytora i czarodzieja Wolfganga Amadeusza Mozarta

Zapraszam też na stronę wydarzenia w LastFM

Pozdrawiam, i zapraszam na tę przepiękną imprezę. Ja sam w chwili gdy skończę ten wpis, podejmuję działania w kierunku wyjścia z domu właśnie na Mozartianę 2008.

Doczekałem się wreszcie 🙂

Zobaczymy dzisiaj:

godz. 19.30 – estrada przed Pałacem Opatów
KONCERT INAUGURACYJNY
W programie:
Krzysztof Meyer – “Symfonia D-dur w stylu Mozarta”
W.A. Mozart – koncert fortepianowy C-dur (nr 21) KV 467
Wykonawcy:
Yoshimi Tsubaki – fortepian (Japonia)
Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Łukasz Borowicz – dyrygent

Zobacz inne wykonanie koncertu 21 kv 467 i przyjdź zobaczyć i posłuchać tego arcydzieła w przepięknej scenerii Parku Oliwskiego.

httpv://pl.youtube.com/watch?v=kjqMrmhfOwY

Będziesz na imprezie, będziesz robić zdjęcia ? Pokaż je światu w serwisie Flickr Logo serwisu fotograficznego Flickr oznaczając je tagiem “lastfm:event=625706” – dzięki temu użytkownicy muzycznego serwisu LastFM zobaczą pełniej czym jest Festiwal Mozartowski Mozartiana.

Obserwuj
( 0 Obserwujących )
X

Obserwuj

E-mail : *
* Twoje dane osobowe będą wykorzystywane w celu ułatwienia korzystania z tej witryny oraz do innych celów opisanych w naszej Polityka Prywatności. Niniejszym zgadzam się i wyrażam zgodę na politykę prywatności.

twój komentarz