Spis treści

Spis treści wpisu

Ci którzy już odwiedzili stronę wydarzenia na serwisie LastFM wiedzą, że wystąpi zespół Glass Duo. Jednak dzisiaj założyciel i pomysłodawca Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego MOZARTIANA, Pan Jan Łukaszewski na fali telewizyjnej programu gdańskiej TVP INFO przekazał chyba pierwszą dokładniejszą informację o uczestnikach trzeciej już edycji festiwalu Mozartiana.

A więc poza Glass Duo wystąpią Teatr Lalek z Wrocławia w Altance Parku Oliwskiego z przedstawieniem “Mozart Listy Pisze”. W inauguracyjnym koncercie zagra Symfonię D-dur w stylu W.A. Mozarta Krzysztofa Meyera – Orkiestra Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Łukasza Borowicza. Wykonają oni jeszcze koncert fortepianowy C-dur.

Zapisz się na imprezę III edycji Mozartiany w polskiej sekcji LastFM.PL

Tego samego wieczora wystąpi także zespół z odległych regionów Środkowo Wschodniej Azji z Indii – “Mozart Goes India” w stowarzyszeniu z klasycznym triem smyczkowym.

Na festiwalu zagoszczą także górale z polskich gór. Kolejną atrakcją będzie występ muzyków cygańskich w repertuarze Jazz Cygański.

Na zakończenie festiwalu które odbędzie się w Archikatedrze Oliwskiej zagra Polska Orkiestra Kameralna razem z wyśmienitymi muzykami z “Düseldorfer Hofmusik” grających na instrumentach barokowych.

twój komentarz