Premiera wpisu promującego wtedy nowy album Chrisa Bottiego "Italia", miała miejsce w kwietniu 2008 roku, dzisiaj dołączam listę odtwarzania YouTube zawierającą ten album. Sama muzyka urzeka bogactwem muzycznych , ciepłych barw sentymentalnych brzmień trąbki. A Botti jest Mistrzem tego cudownie brzmiącego instrumentu.

Rekomendacja: Italia – Chris Botti, klasyka na trąbkę.

Chciałbym polecić serdecznie przewspaniałą muzykę. Muzykę wykonywaną przez człowieka, urodzonego w Oregonie, stan USA – Trębacza i kompozytora Chrisa Bottiego, który wypuścił swój 10 album na który dość długo musieliśmy czekać. Chris który występował i nagrywał z takimi artystami jak Andrea Bocelli, Burt Bacharach czy Sting. Teraz w 10 swoim albumie zaproponował nam stylistyczną mieszankę muzyki klasycznej i jazzu, a inspirowanej kulturą Republiki Włoskiej.

W albumie Italia, znajdziemy aranżacje Schuberta – Ave Maria, Pucciniego – Nessun Dorma, czy też elementy filmowej muzyki napisanej przez samego Enniego Morricone.

Zobacz także oryginalny film o tym jak powstawał album Italia i o czym mówi sam aranżer i kompozytor utworów Chris Botti. Film zobaczysz w dalszej części materiału.

Zobacz Film

Chris Botti - Italia