Sound of Silence
Spis treści

Spis treści wpisu

Sound of Silence - Touch of Class

Sound of Silence - słyszeliśmy wszyscy ten utwór w wykonaniu Disturbed na Długim Targu, gdy żegnaliśmy wspominaliśmy opłakiwaliśmy naszego ukochanego Prezydenta Pawła Adamowicza, ja teraz trochę o historii utworu, ale i o innym jego wykonaniu.

Piosenka „The Sound of Silence” stała się jednym z ulubionych utworów muzycznych świata. A dlaczego by tak nie było! Melodia i tekst wystarczą, aby wywołać nostalgię. Choć ukazał się w 1964 roku, zdobył serca milionów ludzi. Wielu artystów śpiewa swoje covery w różnych wersjach, ale nikt nie robił tego tak, jak grupa Touch of Class.

Piosenka została pierwotnie zaśpiewana przez amerykański duet folk rockowy Simon & Garfunkel i pierwotnie wydana na ich debiutanckim albumie w 1964 roku. Zawierała tylko gitarę akustyczną i wokal i nie odniosła znaczącego sukcesu komercyjnego, co doprowadziło do tymczasowego rozpadu duetu. Jednak piosenka odniosła nieoczekiwany sukces, gdy bez wiedzy duetu wydano zremiksowaną wersję z instrumentami elektrycznymi, która stała się hitem w 1965 roku.

Sound of Silence – Touch of Class

Tu śpiewa zespół “Touch of Class” z Ruhanem du Toit i Deonem van der Merwe. Ta unowocześniona wersja piosenki wywołuje u mnie gęsią skórkę. Widzowie są pod wrażeniem wspaniałej kompozycji muzycznej, zarówno rockowej, jak i klasycznej. Przekroczył 8 milionów wyświetleń i ponad 2000 komentarzy. I och, kapela ma też wiele innych ciekawych dobrze wykonanych coverów. Zapraszam do poniższej listy odtwarzania, do jej przesłuchania. Naprawdę kawał świetnej muzy.

Zapraszam serdecznie.

83 / 100

twój komentarz