Spis treści

Spis treści wpisu

Zaide

Dzisiaj po przerwie chciałbym zaproponować do obejrzenia występ Kiri Te Kanawy na uroczystości Nobel Jubilee Concert wydanego z okazji 200 setnej rocznicy śmierci Wolfganga Amadusa Mozarta, w którym zaśpiewała uroczą czarującą Arię menuet bohaterki Zaidy –

“Ruhe sanft, meine holdes Leben” w którym usłyszymy wspaniałą współgrę oboju, fagotu, podzielone altówki pizzicato i skrzypce z tłumikami.

Zaida jako bohaterka w tej operze jest faworytą Sułtana. W libretcie tej arii śpiewając zbliża się do śpiącego ukochanego podziwiając jego urodę. Po co to robi? Po to by umówić się na randkę, jak to zrobi? Zostawi mu pełną sakiewkę i swój portret. A zanim się oddali da mu jeszcze właśnie propozycję schadzki w tym samym miejscu.

Przemyślne – Nieprawdaż? 🙂 Ach gdzie te maniery dzisiejsze, tęskno mi do takich relacji między kobietą a mężczyzną w dzisiejszych czasach niestety już tego brak. Ale dla osłody by nie przeciągać, zapraszam do obejrzenia Kiri Te Kanawy która wyśpiewa nam słodkie wyznania.

73 / 100
Obserwuj
( 0 Obserwujących )
X

Obserwuj

E-mail : *
* Twoje dane osobowe będą wykorzystywane w celu ułatwienia korzystania z tej witryny oraz do innych celów opisanych w naszej Polityka Prywatności. Niniejszym zgadzam się i wyrażam zgodę na politykę prywatności.

twój komentarz