Dzisiaj po przerwie chciałbym zaproponować do obejrzenia występ Kiri Te Kanawy na uroczystości Nobel Jubilee Concert wydanego z okazji 200 setnej rocznicy śmierci Amadeusza...

Czarująca aria z opery Zaide – Ruhe sanft, meine holdes Leben

Zaide

Dzisiaj po przerwie chciałbym zaproponować do obejrzenia występ Kiri Te Kanawy na uroczystości Nobel Jubilee Concert wydanego z okazji 200 setnej rocznicy śmierci Wolfganga Amadusa Mozarta, w którym zaśpiewała uroczą czarującą Arię menuet bohaterki Zaidy –

“Ruhe sanft, meine holdes Leben” w którym usłyszymy wspaniałą współgrę oboju, fagotu, podzielone altówki pizzicato i skrzypce z tłumikami.

Zaida jako bohaterka w tej operze jest faworytą Sułtana. W libretcie tej arii śpiewając zbliża się do śpiącego ukochanego podziwiając jego urodę. Po co to robi? Po to by umówić się na randkę, jak to zrobi? Zostawi mu pełną sakiewkę i swój portret. A zanim się oddali da mu jeszcze właśnie propozycję schadzki w tym samym miejscu.

Przemyślne – Nieprawdaż? 🙂 Ach gdzie te maniery dzisiejsze, tęskno mi do takich relacji między kobietą a mężczyzną w dzisiejszych czasach niestety już tego brak. Ale dla osłody by nie przeciągać, zapraszam do obejrzenia Kiri Te Kanawy która wyśpiewa nam słodkie wyznania.

https://www.youtube.com/embed/rKIVMsXKa5I