To już 27. rocznica wyborów czerwcowych - wyborów częściowo wolnych, które utorowały Polsce drogę do pełnej wolności, demokracji, integracji z Europą i światem Zachodu. Dziś świętujemy w całej Polsce! * 4 czerwca 1989, mimo wcześniejszego zagwarantowania sobie sejmowej większości, PRL-owska władza otrzymała jednoznaczny sygnał od społeczeństwa - nadchodził kres "demokracji ludowej". * Triumf opozycji demokratycznej w całkowicie wolnej części wyborów był dla władzy druzgocącym ciosem, a dla Polski - pierwszym krokiem w kierunku pełnej wolności i demokracji.

4 czerwca wybraliśmy wolność

Wyłoniony 4 czerwca Sejm doprowadził do powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego. Jego gabinet kładł fundamenty pod transformację ustrojową i gospodarczą Polski, która zaowocowała budową demokratycznej Rzeczypospolitej, osbudowę gospodarki oraz skutecznej integracji Polski ze strukturami Zachodu – Unią Europejską i NATO. To, co jeszcze chwilę wcześniej wydawało się całkowicie nieprawdopodobne, w kolejnych latach konsekwentnie się spełniało.

W roku 2013 z inicjatywy Platformy Obywatelskiej 4 czerwca został ustanowionu Dniem Wolności i Praw Obywatelskich.

W tym roku Platforma Obywatelska wspiera obchody rocznicy 4 czerwca 1989 w całej Polsce – zachęcamy wszystkich do udziału w marszach, manifestacjach i piknikach w całym kraju!

 

 

ZOBACZ WIDEO Z OKAZJI 4 CZERWCA Z UDZIAŁEM PRZEWODNICZĄCEGO GRZEGORZA SCHETYNY

Źródło: Platforma Obywatelska