Wyszukiwarka treści na stronie Moje Quo Vadis
Znajdź wygodnie i szybko potrzebne Ci treści na tej stronie internetowej.

Wypróbuj te słowa: MozartBachKantataAriaSymfoniaKoncert fortepianowySeriaBeethovenHaydn

Termin wiki: Almachiusz

Kategorie: Dziennik imion

Almachiusz

Cześć, drodzy czytelnicy! Piszę wpis blogowy o imionach, dziś między innymi obchodzącymi 1 stycznia swoje imieniny jest Almachiusz. Czy kiedykolwiek słyszeliście o tym imieniu? Ja osobiście nie znałam go wcześniej, ale okazuje się, że ma ono bardzo ciekawą historię i znaczenie. Chciałabym się z wami podzielić tym, co dowiedziałam się o tym niezwykłym imieniu.

Almachiusz to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa “almus”, które oznacza “żywiący” lub “płodny”. Można więc powiedzieć, że Almachiusz to ten, który daje życie i obfitość. Imię to ma także związek z gwiazdą Almach, która jest jedną z najjaśniejszych gwiazd w konstelacji Andromedy. Gwiazda ta ma piękny pomarańczowy kolor i jest często uważana za symbol piękna i harmonii.

Imię Almachiusz jest bardzo rzadkie w Polsce. Według bazy PESEL na koniec 2019 roku było w Polsce tylko 5 mężczyzn o tym imieniu. Najstarszy z nich urodził się w 1958 roku, a najmłodszy w 1994 roku. Imieniny Almachiusza obchodzi się 1 stycznia. Jest to dzień wspomnienia św. Almachiusza, który był rzymskim męczennikiem za wiarę chrześcijańską w IV wieku. Został stracony przez cesarza Dioklecjana za to, że sprzeciwiał się prześladowaniom chrześcijan.

Osoby noszące imię Almachiusz są zwykle bardzo twórcze i pomysłowe. Mają bogatą wyobraźnię i lubią marzyć. Są także życzliwe i hojne dla innych. Potrafią być wiernymi i oddanymi przyjaciółmi. Cenią sobie wolność i niezależność, ale także szanują tradycję i wartości rodzinne. Mają silną osobowość i nie boją się wyrażać swojego zdania.

A co wy sądzicie o imieniu Almachiusz? Podoba się wam? Znacie kogoś o tym imieniu? A może sami chcielibyście nadać je swojemu dziecku? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Almachiusz (Wikipedia)

Almachiusz imię męskie pochodzenia łacińskiego, genetycznie cognomen rzymskiego rodu Tuscia, wywodzące się prawdopodobnie ze źródła etruskiego. Istnieje kilku świętych o tym imieniu, m.in. św. Almachiusz (męczennik rzymski).

Almachiusz imieniny obchodzi 1 stycznia.

Odpowiedniki w innych językach:

  • łacina: Almachius
  • rosyjski: Almachij
  • włoski: Almachio

Spis treści

Jestem PpiotrR

i polecam

Pozostałe miejsca

Na tej stronie

o mnie

Być jak Zawisza, Zadania wykonywać bez zbędnej zwłoki, Szanować czas, używać głowy i serca…

Przez ostatnie 8 lat (prawie 8 lat), byłem razem z demokratami by przyczyniać się do normalności w naszym kraju). Dziś kiedy Polska staje się znów częścią europejskiej rodziny państw demokratycznych, mogę powrócić do tego co kocham najbardziej czyli swoich muzycznych Pasji. By wreszcie móc pogłębiać swoją wiedzę o muzyce i dzielić się nią… 

Kategorie w Leksykonie

dodaj swój komentarz

Skip to content