Dominik to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które oznacza „należący do Pana”. Imię to ma długą i bogatą historię, ponieważ było noszone przez wielu świętych, papieży, królów i innych znanych ludzi.

Termin wiki: Dominik

Kategorie: Dziennik imion

Dominik

Dziś imieniny obchodzi Dominik, czy chciałbyś chciałabyś wiedzieć jakie jest pochodzenie tego imienia? Czy nasz Dominik posiada jakieś zdrobnienia swojego imienia? Chcesz poznać znanych Panów noszących to imię i dowiedzieć się jacy są Panowie o imieniu Dominik a także dowiedzieć się w jakie dni w roku obchodzą swoje imieniny?

Jeśli tak, to zapraszam Cię do lektury tego wpisu, w którym opowiem Ci wszystko o tym pięknym i popularnym imieniu. Dominik to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które oznacza „należący do Pana”. Imię to ma długą i bogatą historię, ponieważ było noszone przez wielu świętych, papieży, królów i innych znanych ludzi. Niektóre zdrobnienia imienia Dominik to Domek, Domyśl, Domiśka, Domcio, Domo, Domi i wiele innych. Możesz wybrać to, które najbardziej Ci się podoba i pasuje do Twojego Dominika.

Dominik to imię bardzo często spotykane w Polsce i na świecie. Według statystyk z 2019 roku w Polsce żyło ponad 200 tysięcy mężczyzn o tym imieniu. Dominik to także imię popularne w innych krajach, takich jak Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania czy Stany Zjednoczone. Niektórzy znani Panowie o imieniu Dominik to:

– Dominik Duka – arcybiskup praski i kardynał Kościoła katolickiego
– Dominik Hasek – legendarny bramkarz hokejowy pochodzenia czeskiego
– Dominik Kahun – niemiecki hokeista polskiego pochodzenia
– Dominik Kubalík – czeski hokeista grający w NHL
– Dominik Paris – włoski narciarz alpejski
– Dominik Szoboszlai – węgierski piłkarz grający w RB Leipzig
– Dominik Tarczyński – polski polityk i poseł na Sejm
– Dominik Zalewski – polski aktor znany z serialu „Rodzinka.pl”

Jak widzisz, Panowie o imieniu Dominik są bardzo utalentowani i osiągają sukcesy w różnych dziedzinach życia. A jacy są Panowie o imieniu Dominik pod względem charakteru? Według tradycyjnej numerologii imię Dominik ma numer 1, co oznacza, że jest to osoba silna, niezależna, ambitna i pewna siebie. Dominik lubi być liderem i podejmować decyzje. Jest także inteligentny, kreatywny i pomysłowy. Dominik jest wierny i lojalny wobec swoich przyjaciół i rodziny. Potrafi być także romantyczny i czuły wobec swojej ukochanej.

Imieniny obchodzi Dominik kilka razy w roku. Najczęściej są to:

– 8 stycznia – wspomnienie św. Dominika z Aveyron
– 4 sierpnia – wspomnienie św. Dominika Guzmána
– 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika de Silos
– 22 grudnia – wspomnienie św. Dominika z Blanzac

Jeśli znasz kogoś o imieniu Dominik lub sam nosisz to imię, to nie zapomnij złożyć mu życzeń w te dni. A jeśli szukasz prezentu dla swojego Dominika, to może spodoba mu się coś związane z jego pasją lub hobby. Może to być książka, gra, gadżet,

Dominik (Wikipedia)

Dominikimię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa dominicus oznaczającego „Pański”, „należący do Boga”. Jego żeńskim odpowiednikiem jest Dominika.

Dominik imieniny obchodzi: 22 stycznia, 9 marca, 9 kwietnia, 22 kwietnia, 12 maja, 6 lipca, 8 sierpnia (dawniej 4 sierpnia), 27 sierpnia, 3 października, 14 października, 5 listopada, 27 listopada, 20 grudnia i 29 grudnia.