Egidia - Czy wiesz, co oznacza to imię i skąd się wzięło? Egidia to żeńska forma imienia Egidiusz, które pochodzi od greckiego słowa "aigidion", oznaczającego "koźlę". Imię to było popularne w średniowieczu, zwłaszcza wśród mnichów i pustelników. Egidia to imię pełne wdzięku i uroku, a także siły i odwagi. Osoby noszące to imię są zazwyczaj inteligentne, wrażliwe i lojalne. Lubią pomagać innym i dbać o sprawiedliwość. Egidia to także imię patronki zwierząt i rolników. Święta Egidia była córką króla Gotów i żyła w VI wieku. Została zakonnicą i założyła klasztor w Arles we Francji. Tam opiekowała się ubogimi i chorymi, a także zwierzętami. Legenda mówi, że miała przyjacielską sarnę, która codziennie odwiedzała ją w celi. Egidia jest więc imieniem dla kobiet, które kochają przyrodę i zwierzęta, a także mają głęboką wiarę i duchowość. Co myślisz o tym imieniu? Podoba ci się? Napisz mi w komentarzu!

Termin wiki: Egidia

Kategorie: Dziennik imion

Egidia

Egidia to imię pełne wdzięku i uroku, a także siły i odwagi. Osoby noszące to imię są zazwyczaj inteligentne, wrażliwe i lojalne. Lubią pomagać innym i dbać o sprawiedliwość. Egidia to także imię patronki zwierząt i rolników. Święta Egidia była córką króla Gotów i żyła w VI wieku. Została zakonnicą i założyła klasztor w Arles we Francji. Tam opiekowała się ubogimi i chorymi, a także zwierzętami. Legenda mówi, że miała przyjacielską sarnę, która codziennie odwiedzała ją w celi. Egidia jest więc imieniem dla kobiet, które kochają przyrodę i zwierzęta, a także mają głęboką wiarę i duchowość. Co myślisz o tym imieniu? Podoba ci się? Napisz mi w komentarzu!

Egidia (Wikipedia)

Egidia - imię żeńskie pochodzenia greckiego, żeński odpowiednik imienia Egidiusz, które funkcjonuje w Polsce przede wszystkim w formie Idzi. Patronem tego imienia jest św. Idzi i inni święci o tym imieniu. To imię nosiły córki królów szkockich, np. Roberta II.

Egidia imieniny obchodzi 10 stycznia, 7 lutego, 23 kwietnia, 14 maja i 1 września.