Elektryczna wiolonczela
Elektryczna wiolonczela jest instrumentem smyczkowym, który wykorzystuje przetworniki elektryczne do zamiany drgań strun na sygnał elektryczny. Ten sygnał może być następnie wzmacniany, filtrowany i kształtowany za pomocą różnych urządzeń i efektów dźwiękowych. Dzięki temu elektryczna wiolonczela może brzmieć bardzo różnorodnie - od naturalnego i ciepłego do syntetycznego i zniekształconego

Termin wiki: Elektryczna wiolonczela

Kategorie: Muzyka

Elektryczna wiolonczela

Elektryczna wiolonczela in articleElektryczna wiolonczela, Cześć! Dziś o tym instrumencie – Jeśli interesuje Cię ten instrument, to jesteś we właściwym miejscu. W tym poście opowiem Ci o tym niezwykłym instrumencie, który łączy tradycyjne brzmienie wiolonczeli z nowoczesnymi możliwościami elektroniki. Pokażę Ci też przykładowe brzmienia, zdjęcia i wideo z wykonaniami utworów na elektrycznej wiolonczeli. Zapraszam do lektury!

Jest to instrument smyczkowy, który wykorzystuje przetworniki elektryczne do zamiany drgań strun na sygnał elektryczny. Ten sygnał może być następnie wzmacniany, filtrowany i kształtowany za pomocą różnych urządzeń i efektów dźwiękowych. Dzięki temu instrument może brzmieć bardzo różnorodnie – od naturalnego i ciepłego do syntetycznego i zniekształconego.

Elektryczna wiolonczela – budowa i kształt

Elektryczna wiolonczela może mieć różne kształty i rozmiary. Niektóre modele są bardzo podobne do akustycznych wiolonczel, mają obudowę rezonansową i mostek. Inne są bardziej minimalistyczne i składają się tylko z szyjki, gryfu i strun. Niektóre mają nawet składane nogi lub podpórki, co ułatwia transport i grę na scenie.

Przykładowe brzmienia elektrycznej wiolonczeli możesz posłuchać na poniższych nagraniach:

NS Design NXT Electric Viola – tutaj usłyszysz, jak brzmi elektryczna wiolonczela NS Design NXT4a z systemem Polar Pickup, który pozwala na zmianę charakteru dźwięku w zależności od kąta smyczka.

Lindsey Stirling, znana ze swojego połączenia muzyki klasycznej i pop

 

Zdjęcia różnych modeli elektrycznych wiolonczel możesz zobaczyć na stronach internetowych producentów lub sklepów muzycznych, np.:

– https://www.thomann.de/pl/wiolonczele_elektryczne.html – tutaj znajdziesz oferty wielu marek i cen.
– https://allegro.pl/listing?string=wiolonczela%20elektryczna – tutaj znajdziesz oferty sprzedaży używanych i nowych elektrycznych wiolonczel w Polsce.
– https://fashion-pl.decorexpro.com/muzykalnye-instrumenty/elektroviolonchel/ – tutaj znajdziesz opisy i zdjęcia niektórych modeli elektrycznych wiolonczel.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej elektrycznych instrumentów – zajrzyj tutaj

Ocena SEO

87 / 100

Chcesz zobaczyć ten wpis na urządzeniu mobilnym? Zeskanuj poniższy kod QR