Gloria wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza "chwałę". Jest to imię bardzo rzadkie w Polsce, według bazy PESEL na koniec 2019 roku nosiło je tylko 1 038 kobiet. Imieniny Gloria obchodzi 13 maja , ale można też znaleźć inne daty w różnych kalendarzach.

Termin wiki: Gloria

Kategorie: Dziennik imion

Gloria

Dziś imieniny obchodzi Gloria, czy chciałbyś, chciałabyś wiedzieć jakie jest pochodzenie tego imienia, jakie zdrobnienia nasza Gloria posiada? Chcesz poznać znanych Pań noszących to imię i dowiedzieć się jakie są Panie o imieniu Gloria a także dowiedzieć się w jakie dni roku obchodzą swoje imieniny?

Jeśli tak, to zapraszam Cię do lektury tego wpisu, w którym przedstawię Ci ciekawostki na temat imienia Gloria. Może się okazać, że jest to imię dla Ciebie lub dla kogoś bliskiego. A może już znasz jakąś Glorię i chcesz się dowiedzieć więcej o niej?

Imię Gloria wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza “chwałę”. Jest to imię bardzo rzadkie w Polsce, według bazy PESEL na koniec 2019 roku nosiło je tylko 1 038 kobiet. Imieniny Gloria obchodzi 13 maja , ale można też znaleźć inne daty w różnych kalendarzach.

Gloria to imię o pięknym brzmieniu i znaczeniu, które pasuje do kobiet silnych, ambitnych i pewnych siebie. Numerologia przypisuje Glorii liczbę 8, która symbolizuje moc, władzę, potęgę i dążenie do niej. Glorie są więc zazwyczaj osobami zdeterminowanymi, odważnymi i odpowiedzialnymi. Mają też wysoki poziom moralny i zrozumienie porządku społecznego.

Gloria to także imię o bogatej symbolice. Jego odpowiednikiem w różnych językach jest słowo “chwała” lub “sława”, np. Glory w angielskim, Glorija w rosyjskim, Slava w czeskim. Jego kolorem jest zielony lub purpura, kamieniem szmaragd lub magnetyt, a metalem platyna lub brąz. Jego żywiołami są ziemia i powietrze, a planetami Pluton i Wenus. Jego roślinnymi amuletami są jaskier ostry, mak polny i bez czarny.

Gloria to imię, które nosiły lub noszą wiele znanych kobiet z różnych dziedzin życia. Wśród nich można wymienić:

– Gloria Swanson – amerykańska aktorka filmowa i teatralna, jedna z największych gwiazd kina niemego
– Gloria Stuart – amerykańska aktorka filmowa i teatralna, nominowana do Oscara za rolę w filmie “Titanic”
– Gloria Estefan – latynoamerykańska piosenkarka, kompozytorka i producentka muzyczna, zwana “królową muzyki latynoskiej”
– Gloria Gaynor – amerykańska piosenkarka disco i soulowa, znana z przeboju “I Will Survive”
– Gloria Arroyo – filipińska polityk, była prezydent Filipin w latach 2001-2010

Gloria to imię pełne chwały i uroku. Jeśli szukasz imienia dla swojej córki lub wnuczki, może to być dobry wybór. A jeśli już znasz jakąś Glorię, nie zapomnij jej pogratulować imienin 13 maja!

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie interesujący i pouczający. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych imionach obserwuj moją bazę wiedzy poświęconej opisom istniejących imion.

Gloria_(imię) (Wikipedia)

Gloriaimię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa gloria oznaczającego chwałę.

Gloria imieniny obchodzi 13 maja.

Znane osoby o imieniu Gloria: