Spis treści

Spis treści wpisu

Kategorie: Dziennik imion

Iga

Piszę o występujących imionach żeńskich i męskich, czy chciałbyś poznać znaczenie kobiecego imienia Iga? To jedno z najpopularniejszych imion w Polsce, które ma starożytny rodowód. Według niektórych źródeł, pochodzi od łacińskiego słowa “ignis”, które oznacza ogień. Inne źródła wiążą je z imieniem Agnieszka, które pochodzi od greckiego słowa “hagne”, czyli czysta, święta. Niezależnie od pochodzenia, imię Iga ma silny i energetyczny charakter.

Osoby noszące to imię są zazwyczaj żywiołowe, odważne i niezależne. Mają dużo pasji i zapału do życia. Nie boją się wyzwań i ryzyka. Są też inteligentne i kreatywne. Potrafią znaleźć rozwiązanie nawet w trudnych sytuacjach. Iga to także osoba lojalna i wierna. Ceni sobie przyjaźń i rodzinę. Jest uczciwa i szczera. Nie lubi fałszu i obłudy. Iga to także imię związane z pięknem i wdziękiem. Osoby o tym imieniu mają zwykle atrakcyjną urodę i zmysłowy urok. Potrafią zadbać o siebie i swoją prezencję.

Iga obchodzi swoje imieniny 20 stycznia, 21 stycznia, 5 lutego, 21 lutego, 23 lutego, 5 marca, 21 marca, 20 kwietnia, 21 kwietnia, 15 maja, 20 czerwca, 21 czerwca, 17 lipca, 21 lipca, 20 sierpnia, 21 sierpnia, 16 września, 20 września, 21 września, 15 października, 16 października, 20 października i 21 października

60 / 100
Obserwuj
( 0 Obserwujących )
X

Obserwuj

E-mail : *
* Twoje dane osobowe będą wykorzystywane w celu ułatwienia korzystania z tej witryny oraz do innych celów opisanych w naszej Polityka Prywatności. Niniejszym zgadzam się i wyrażam zgodę na politykę prywatności.
Iga (Wikipedia)

Iga – imię żeńskie. Usamodzielnione w czasach współczesnych zdrobnienie imienia Jadwiga. Wśród imion nadawanych nowo narodzonym dzieciom, Iga w 2013 r. zajmowała 30. miejsce w grupie imion żeńskich.

Iga imieniny obchodzi razem z Jadwigą.

Znane osoby o imieniu Iga lub używające takiego pseudonimu:

twój komentarz