Ilona to piękne i eleganckie imię, które ma korzenie węgierskie i greckie. Znaczy ono "promień słońca", "światło" lub "piękno"

Termin wiki: Ilona

Kategorie: Dziennik imion

Ilona

Ilona jest formą imienia Helena, które kojarzy się z Heleną Trojańską, uważaną za najpiękniejszą kobietę świata. Ilona to także tradycyjne imię Królowej Wróżek w węgierskim folklorze. Można je wymawiać na różne sposoby, na przykład aj-LOH-na, aj-LON-a lub IJ-Lo-Nao. Ilona to popularne imię w Finlandii, gdzie oznacza “radość” lub “jako radość [dla kogoś]”. Jest ono również często spotykane na Łotwie, w Estonii, we Francji, na Litwie i w Polsce. Ilona to imię kobiet silnych, inteligentnych i uroczych, które potrafią zachwycić swoim uśmiechem i wdziękiem.

Ilona – niektóre znane osoby o tym imieniu

Ilona Andrews – amerykańska pisarka fantasy, Ilona Csáková – czeska piosenkarka popowa, Ilona Elek – węgierska szablistka i mistrzyni olimpijska, Ilona Massey – węgierska aktorka i piosenkarka, Ilona Novák – węgierska pływaczka i mistrzyni świata, Ilona Staller – znana jako Cicciolina, węgiersko-włoska gwiazda filmów dla dorosłych, polityk i piosenkarka, Ilona Zrínyi – węgiersko-chorwacka hrabina i bohaterka narodowa. A jakie są wasze skojarzenia z imieniem Ilona? Podzielcie się nimi w komentarzach! Mam nadzieję, że podobał się wam ten wpis i że dowiecie się więcej o ciekawych imionach. Do następnego razu!

Ilona (Wikipedia)

Ilonaimię żeńskie, węgierska forma imienia Helena.

Ilona imieniny obchodzi 23 kwietnia i 18 sierpnia

Znane osoby noszące imię Ilona: