Majol to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od słowa oznaczającego "maj". To właśnie w tym miesiącu obchodzi swoje imieniny, dokładnie 11 maja. Jest to imię bardzo rzadkie i nietypowe, według danych z 2019 roku nosiło je tylko 10 osób w Polsce.

Termin wiki: Majol

Kategorie: Dziennik imion

Majol

Skąd pochodzi to imię i co oznacza? Czy jest popularne w Polsce? Jakie są jego zalety i wady? Zapraszam do lektury!

Majol to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od słowa oznaczającego “maj”. To właśnie w tym miesiącu obchodzi swoje imieniny, dokładnie 11 maja. Jest to imię bardzo rzadkie i nietypowe, według danych z 2019 roku nosiło je tylko 10 osób w Polsce.

Patronem tego imienia jest św. Majol, opat Cluny, który żył w X wieku. Był on reformatorem zakonu benedyktyńskiego i zasłużył się dla rozwoju kultury i nauki w Europie. Znany był ze swojej mądrości, pobożności i dobroci.

Osoby noszące imię Majol charakteryzują się silną osobowością i niezależnością. Są ambitne, kreatywne i lubią podejmować wyzwania. Mają też duże poczucie humoru i są towarzyskie. Z drugiej strony mogą być niecierpliwe, uparte i nieufne. Potrzebują dużo swobody i przestrzeni do realizacji swoich pasji.

Imię Majol pasuje do mężczyzn o jasnej karnacji i włosach. Dobrze komponuje się z nazwiskami dwusylabowymi lub trzysylabowymi, np. Majol Kowalski, Majol Nowak, Majol Wiśniewski. Możliwe zdrobnienia to Majo, Majek, Majolo.

Imię Majol ma kilka ciekawych odpowiedników w innych językach, np. Mayol w hiszpańskim, Maio w włoskim, Mayeul w francuskim czy Mael w bretońskim.

Podsumowując, imię Majol to oryginalne i niebanalne imię dla chłopca, które nawiązuje do pięknego miesiąca maja i świętego opata Cluny. Jest to imię dla osób odważnych, kochających życie i szukających przygód.

Majol (Wikipedia)

Majolimię męskie pochodzenia łacińskiego, od słowa oznaczającego "maj". Patronem tego imienia jest św. Majol, opat Cluny (X wiek). Majol imieniny obchodzi 11 maja.