Maksym pochodzi z łaciny i oznacza "największy", "najdoskonalszy". Jest to imię bardzo rzadkie w Polsce, według danych z 2019 roku nosiło je zaledwie 1 224 mężczyzn. Najczęściej spotyka się je na Podkarpaciu i w Małopolsce.

Termin wiki: Maksym

Kategorie: Dziennik imion

Maksym

Piszę o występujących imionach żeńskich i męskich, czy chciałbyś, chciałabyś dziś poznać dziś znaczenie męskiego imienia Maksym?

Jeśli tak, to zapraszam do lektury tego wpisu. W nim dowiesz się, skąd pochodzi to imię, jakie ma cechy charakteru osoba nim nazwana i jakie są jego najpopularniejsze formy zdrobniałe.

Imię Maksym pochodzi z łaciny i oznacza “największy”, “najdoskonalszy”. Jest to imię bardzo rzadkie w Polsce, według danych z 2019 roku nosiło je zaledwie 1 224 mężczyzn. Najczęściej spotyka się je na Podkarpaciu i w Małopolsce.

Osoby o imieniu Maksym są ambitne, pewne siebie i niezależne. Mają silną wolę i dążą do realizacji swoich celów. Są także inteligentne, kreatywne i mają duży zmysł humoru. Lubią być w centrum uwagi i cieszą się z uznania innych. Potrafią być jednak także uparte, niecierpliwe i aroganckie. Nie lubią się podporządkowywać i trudno im przyznać się do błędu.

Maksym to imię, które ma wiele form zdrobniałych. Niektóre z nich to: Maks, Maksa, Maksio, Maksiu, Maksik, Maksymek, Maksymko, Maksymus. Można je także łączyć z innymi imionami, np. Maksymilian, Maksylian, Maksencjusz.

Maksym (Wikipedia)

Maksymimię męskie pochodzenia łacińskiego, utworzone od przymiotnika maximus oznaczający "największy", przydomka Jowisza. Istnieją liczni święci prawosławni i katoliccy o tym imieniu: Maksym Wyznawca, Maksym Grek, Maksym Wołoski, Maksym Gorlicki, Maksym z Riez i wielu innych.

Żeńskim odpowiednikiem jest Maksyma.

Maksym imieniny obchodzi: 15 stycznia, 23 stycznia, 25 stycznia, 3 lutego, 18 lutego, 13 kwietnia, 15 kwietnia, 30 kwietnia, 5 maja, 11 maja, 15 maja, 8 czerwca, 23 czerwca, 2 sierpnia, 13 sierpnia, 17 sierpnia, 20 sierpnia, 23 sierpnia, 30 października, 19 listopada, 27 listopada i 27 grudnia.