Mamert - imię pochodzi z łaciny i oznacza "ten, który jest zrodzony z Marsa". Mars to rzymski bóg wojny, więc imię Mamert ma silne i waleczne skojarzenia. Imieniny Mamerta obchodzone są 11 maja. Osoby noszące to imię cechują się odwagą, determinacją i niezależnością. Są też ambitne, pracowite i lojalne.

Termin wiki: Mamert

Kategorie: Dziennik imion

Mamert

Mamert, czy chciałbyś chciałabyś poznać dziś znaczenie tego męskiego imienia? To imię pochodzi z łaciny i oznacza “ten, który jest zrodzony z Marsa”. Mars to rzymski bóg wojny, więc imię Mamert ma silne i waleczne skojarzenia. Imieniny Mamerta obchodzone są 11 maja. Osoby noszące to imię cechują się odwagą, determinacją i niezależnością. Są też ambitne, pracowite i lojalne. Nie lubią się poddawać i walczą o swoje cele. Z drugiej strony mogą być niecierpliwe, uparte i zbyt pewne siebie. Potrzebują wyzwań i rywalizacji, aby się rozwijać. W miłości są wierni, oddani i romantyczni. Szukają partnera, który będzie im dorównywał intelektualnie i emocjonalnie. Imię Mamert jest dość rzadkie w Polsce. Według danych z 2019 roku nosiło je około 600 mężczyzn. Najwięcej Mamertów żyje w województwie śląskim, małopolskim i podkarpackim. Czy znasz kogoś o imieniu Mamert? A może sam nosisz to imię? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Mamert (Wikipedia)

Mamertimię męskie pochodzenia italskiego. Wywodzi się od oskijskiego lub sabińskiego wariantu imienia boga MarsaMamers, który w przypadkach zależnych (np. Mamertis) miał temat Mamert.

Patronem tego imienia jest św. Mamert, biskup Vienne nad Rodanem, brat Mamerta Klaudiusza, poety i teologa.

Mamert imieniny obchodzi: 11 maja.

Znane osoby noszące imię Mamert:

Zobacz też:

Żeński odpowiednik: Mamerta