Mamerta to imię pochodzenia łacińskiego, które oznacza "tę, która jest zrodzona z Marsa". Mars to rzymski bóg wojny, więc można powiedzieć, że Mamerta to imię pełne siły i odwagi. Nie jest to jednak imię agresywne czy wojownicze, ale raczej odzwierciedla pewność siebie i determinację.

Termin wiki: Mamerta

Kategorie: Dziennik imion

Mamerta

Cześć! Czy chciałbyś, chciałabyś poznać znaczenie kobiecego imienia Mamerta? To bardzo ciekawe i niezwykłe imię, które ma starożytny rodowód. Mamerta to imię pochodzenia łacińskiego, które oznacza “tę, która jest zrodzona z Marsa”. Mars to rzymski bóg wojny, więc można powiedzieć, że Mamerta to imię pełne siły i odwagi. Nie jest to jednak imię agresywne czy wojownicze, ale raczej odzwierciedla pewność siebie i determinację. Mamerta to kobieta, która wie czego chce i potrafi się za to walczyć. Jest też inteligentna i ambitna, a jednocześnie wierna i oddana swoim bliskim. Mamerta ma duże poczucie humoru i lubi się bawić, ale nie zapomina o swoich obowiązkach i zasadach. Mamerta to imię bardzo rzadkie w Polsce. Według bazy PESEL na koniec 2019 roku w Polsce żyło tylko 6 kobiet o tym imieniu. Najwięcej Mamert nosiło się w średniowieczu i w czasach nowożytnych, kiedy to imię było popularne wśród szlachty. Współcześnie Mamerta to imię bardzo oryginalne i wyjątkowe, które z pewnością wyróżnia się z tłumu. A ty co myślisz o tym imieniu? Podoba ci się czy nie? Napisz mi w komentarzu!

Mamerta (Wikipedia)

Mamertaimię żeńskie pochodzenia italskiego, żeński odpowiednik imienia Mamert, wywodzącego się od oskijskiego lub sabińskiego wariantu imienia boga MarsaMamers, który w przypadkach zależnych (np. Mamertis) miał temat Mamert.

Patronem imienia Mamerta jest św. Mamert, biskup Vienne nad Rodanem, brat Mamerta Klaudiusza, poety i teologa.

Mamerta imieniny obchodzi 11 maja.