Wyszukiwarka treści na stronie Moje Quo Vadis
Znajdź wygodnie i szybko potrzebne Ci treści na tej stronie internetowej.

Wypróbuj te słowa: MozartBachKantataAriaSymfoniaKoncert fortepianowySeriaBeethovenHaydn

Termin wiki: Miranda

Kategorie: Dziennik imion

Miranda

Cześć! Czy chciałbyś, chciałabyś poznać znaczenie kobiecego imienia Miranda? To piękne i niezwykłe imię, które ma ciekawą historię i symbolikę. Zapraszam Cię do lektury!

Miranda to imię pochodzenia łacińskiego, które oznacza “godną podziwu” lub “cudowną”. Jest to imię bardzo rzadkie w Polsce, według danych z 2019 roku nosiło je zaledwie 1 057 kobiet. Można je spotkać również w innych krajach, takich jak Hiszpania, Włochy, Anglia czy USA.

Miranda to imię o bogatej kulturze i literaturze. Pierwszy raz pojawiło się w sztuce “Burza” Williama Szekspira, gdzie Miranda była córką czarodzieja Prospera. Później imię to było używane przez wielu pisarzy i poetów, np. Johna Miltona, George’a Byrona czy Jamesa Joyce’a. Miranda to także imię jednej z księżyców Urana, odkrytego w 1948 roku.

Miranda to imię pełne wdzięku i uroku, które pasuje do kobiet o silnym charakterze i niezależnym duchu. Kobiety o tym imieniu są inteligentne, kreatywne i ambitne. Mają wiele talentów i zainteresowań, lubią podróżować i poznawać nowe kultury. Są też lojalne, uczciwe i życzliwe dla innych.

Miranda to imię, które zasługuje na podziw i szacunek. Jeśli masz w swoim otoczeniu kobietę o tym imieniu, doceniaj jej osobowość i niepowtarzalność. A jeśli szukasz oryginalnego i pięknego imienia dla swojej córki, Miranda może być doskonałym wyborem!

Miranda (Wikipedia)

Spis treści

Jestem PpiotrR

i polecam

Pozostałe miejsca

Na tej stronie

o mnie

Być jak Zawisza, Zadania wykonywać bez zbędnej zwłoki, Szanować czas, używać głowy i serca…

Przez ostatnie 8 lat (prawie 8 lat), byłem razem z demokratami by przyczyniać się do normalności w naszym kraju). Dziś kiedy Polska staje się znów częścią europejskiej rodziny państw demokratycznych, mogę powrócić do tego co kocham najbardziej czyli swoich muzycznych Pasji. By wreszcie móc pogłębiać swoją wiedzę o muzyce i dzielić się nią… 

Kategorie w Leksykonie

dodaj swój komentarz

Skip to content