Stella - to imię dla kobiet silnych, pięknych i niezależnych, które świecą jak gwiazdy na niebie. Jeśli masz córkę lub przyjaciółkę o tym imieniu, możesz być dumny z tego wyboru. A jeśli sam lubisz to imię i chcesz je nosić, nie wahaj się tego zrobić. Imię Stella pasuje do każdej kobiety, która chce być wyjątkowa i niepowtarzalna.

Termin wiki: Stella

Kategorie: Dziennik imion

Stella

Cześć, drodzy czytelnicy! Czy chcielibyście poznać dzisiaj znaczenie kobiecego imienia Stella? To piękne i niezwykłe imię, które ma wiele ciekawostek i historii do opowiedzenia. Zanim przejdziemy do nich, chciałbym podzielić się z wami moją osobistą historią związaną z tym imieniem.

Okazało się, że imię Stella ma bardzo długą i bogatą historię. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z I wieku n.e., kiedy to rzymski poeta Marek Waleriusz Marcialis napisał wiersz o swojej ukochanej Stelli. W średniowieczu imię to było popularne wśród świętych i królowych. Na przykład, św. Stella była francuską zakonnicą i mistyczką, która miała wizje Niepokalanego Poczęcia Maryi. Królowa Stella była żoną króla Anglii Edwarda I i matką Edwarda II. Była znana ze swojej piękności i dobroci.

W nowożytności imię Stella zyskało na popularności dzięki literaturze i sztuce. Na przykład, w XVIII wieku angielski pisarz Jonathan Swift napisał serię listów miłosnych do swojej przyjaciółki Estery Johnson, której nadał pseudonim Stella. W XIX wieku francuski malarz Édouard Manet namalował portret swojej żony Suzanne Leenhoff, która również używała imienia Stella. W XX wieku amerykański dramaturg Tennessee Williams napisał słynną sztukę “Tramwaj zwany pożądaniem”, w której jedną z głównych bohaterek była Stella Kowalski.

Jak widzicie, imię Stella ma wiele fascynujących aspektów i znaczeń. Jest to imię dla kobiet silnych, pięknych i niezależnych, które świecą jak gwiazdy na niebie. Jeśli masz córkę lub przyjaciółkę o tym imieniu, możesz być dumny z tego wyboru. A jeśli sam lubisz to imię i chcesz je nosić, nie wahaj się tego zrobić. Imię Stella pasuje do każdej kobiety, która chce być wyjątkowa i niepowtarzalna.

Dziękuję za przeczytanie mojego wpisu blogowego o imieniu Stella. Mam nadzieję, że podobał ci się i dowiedziałeś się czegoś nowego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych imionach żeńskich i męskich, zapraszam do śledzenia mojego bloga i komentowania moich postów. Do następnego razu!

Stella_(imię) (Wikipedia)

Stella, Stelaimię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego gwiazdę. Patronką tego imienia jest św. Stella, żyjąca w Galii w III wieku. Stella występuje w Fantazym Juliusza Słowackiego, a jako imię chrzestne była notowana w Polsce co najmniej od 1820 roku.

Stella imieniny obchodzi 11 maja i 4 września.

Znane osoby noszące imię Stella: