Termin wiki: Tadea

Tadea – rzadkie imię w Polsce, które nosi zaledwie kilka kobiet. Tadea jest osobą niezależną, pewną siebie i ambitną. Lubi podejmować wyzwania i realizować swoje cele. Jest też inteligentna, kreatywna i życzliwa
Kategorie: Dziennik imion

Tadea

Cześć drodzy czytelnicy, chcielibyście poznać znaczenie kobiecego imienia Tadea? To imię pochodzi z języka greckiego i oznacza “odważną” lub “śmiałą”. Jest to rzadkie imię w Polsce, które nosi zaledwie kilka kobiet. Tadea jest osobą niezależną, pewną siebie i ambitną. Lubi podejmować wyzwania i realizować swoje cele. Jest też inteligentna, kreatywna i życzliwa. Tadea ma silny charakter i nie boi się wyrażać swojego zdania. Jest wierna swoim przyjaciołom i rodzinie, ale nie lubi być ograniczana przez konwenanse. Tadea ceni sobie wolność, przygodę i różnorodność. Jest to imię idealne dla kobiety, która chce żyć pełnią życia i nie poddawać się stereotypom.

Tadea (Wikipedia)

Tadeaimię żeńskie, żeński odpowiednik imienia Tadeusz, którego pochodzenie jest prawdopodobnie aramejskie (i ma związek z aramejskim thad-daj – „człowiek o szerokiej piersi”), lub też hebrajskie (i wywodzi się od taddai, czyli „sprytny, mądry”). Imię Tadea jest notowane w Polsce co najmniej od 1738 roku.