Nowe wieści o moim Mistrzu :-)
Spis treści

Spis treści wpisu

Nowe wieści o moim Mistrzu 🙂

Opowieści z zaświatów – Wolfgang Amadeusz Mozart

Nowe wieści o moim Mistrzu :-), czyli dzisiaj zupełnie przez przypadek, gdy naszła mnie ochota na jakiś dokument. Przypomniałem sobie adres pewnej strony internetowej na którym można znaleźć ciekawe materiały wideo w kategorii dokument.

Film produkcji Discovery World traktuje o tym jak Mozart zmarł, ale także sporo historyjek z życia Amadeusza.

“Autorzy rozwiewają mity, jakie narosły wokół przedwczesnej śmierci genialnego austriackiego kompozytora i muzyka, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Artysta cierpiał z powodu wysokiej gorączki, obfitego wydzielania potu i wysypki, stanu zapalnego i opuchlizny kończyn, oraz unieruchomienia ciała wywołanego silnym bólem. Objawy te wskazują, że u Mozarta wystąpiła ostra gorączka reumatyczna, reumatoidalne zapalenie stawów oraz paraliż najważniejszych ośrodków mózgu. Za bezpośrednią przyczynę śmierci uznaje się upust krwi dokonany przez medyka na dwie godziny przed zgonem kompozytora. Zespół chorobowy wywołany był natomiast przez paciorkowce.”

Zapraszam na film

 

[TS_VCSC_HTML5_Video video_mp4_source=”false” video_mp4_remote=”https://ppiotrr.pl/remotemedia/Za%C5%9Bwiaty.mp4″ video_webm_source=”false” video_ogg_source=”false”]
71 / 100
Obserwuj
( 0 Obserwujących )
X

Obserwuj

E-mail : *
* Twoje dane osobowe będą wykorzystywane w celu ułatwienia korzystania z tej witryny oraz do innych celów opisanych w naszej Polityka Prywatności. Niniejszym zgadzam się i wyrażam zgodę na politykę prywatności.

twój komentarz