Amon, Anna, August, Beatrycze, Bronisław, Bronisława, Donat, Dzierżysław, Egidia, Feliks, Gedeon, Idzi, Melecjusz, Michał, Miłodziad, Ruta, Sator, Satora, Sykstus, Werena, Witalis

10 maja 2023

Beatrycze

Beatrycze - Cześć, drodzy czytelnicy! 10 maja to dzień w którym swoje imieniny obchodzi - Beatrycze. To imię ma bardzo ciekawą historię i znaczenie, a także wiele zdrobnień i patronów. Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego warto nazywać się lub nazywać swoje dziecko Beatrycze, zapraszam do lektury!
23 kwietnia 2023

Idzi

Idzi to staropolskie imię męskie, które pochodzi od słowa "idzić", czyli "iść". Można je interpretować jako "ten, który idzie", "ten, który podąża za swoim celem" lub "ten, który jest aktywny i energiczny".
23 kwietnia 2023

Feliks

Feliks to łacińskie imię męskie, które znaczy "szczęśliwy" lub "pomyślny". To piękne i pozytywne imię, które pasuje do osób optymistycznych i radosnych.
23 kwietnia 2023

Egidia

Egidia - Czy wiesz, co oznacza to imię i skąd się wzięło? Egidia to żeńska forma imienia Egidiusz, które pochodzi od greckiego słowa "aigidion", oznaczającego "koźlę". Imię to było popularne w średniowieczu, zwłaszcza wśród mnichów i pustelników. Egidia to imię pełne wdzięku i uroku, a także siły i odwagi. Osoby noszące to imię są zazwyczaj inteligentne, wrażliwe i lojalne. Lubią pomagać innym i dbać o sprawiedliwość. Egidia to także imię patronki zwierząt i rolników. Święta Egidia była córką króla Gotów i żyła w VI wieku. Została zakonnicą i założyła klasztor w Arles we Francji. Tam opiekowała się ubogimi i chorymi, a także zwierzętami. Legenda mówi, że miała przyjacielską sarnę, która codziennie odwiedzała ją w celi. Egidia jest więc imieniem dla kobiet, które kochają przyrodę i zwierzęta, a także mają głęboką wiarę i duchowość. Co myślisz o tym imieniu? Podoba ci się? Napisz mi w komentarzu!