Hélène Grimaud - interpretatorka muzyki poważnej
Spis treści

Spis treści wpisu

Kategorie: Muzyka

Hélène Grimaud

Hélène Grimaud – francuska pianistka, interpretatorka muzyki poważnej. Wikipedia
Data i miejsce urodzenia: 7 listopada 1969 53 lata, Aix-en-Provence, Francja
Partner: Mat Hennek (2007–)
Hélène Grimaud w 20 koncercie fortepianowym W.A. Mozarta
Kim jest Hélène Grimaud?

Hélène Grimaud to wybitna francuska pianistka, znana z interpretacji muzyki poważnej. Urodziła się 7 listopada 1969 roku w Aix-en-Provence. Swoją muzyczną edukację rozpoczęła w wieku dziewięciu lat, a już w wieku trzynastu lat została przyjęta do prestiżowego Paryskiego Konserwatorium. W 1985 roku zdobyła Grand Prix du Disque Akademii Charles’a Crosa za nagranie Sonaty fortepianowej b-moll Siergieja Rachmaninowa.

Grimaud jest nie tylko cenioną pianistką, ale także założycielką Wolf Conservation Center w South Salem w stanie Nowy Jork, organizacji non-profit zajmującej się ochroną wilków. Jej pasja do muzyki idzie w parze z zaangażowaniem w ochronę środowiska i praw człowieka.

Jej dyskografia obejmuje wiele znaczących nagrań dla wytwórni takich jak Denon, Erato, Teldec, czy Deutsche Grammophon, a jej interpretacje utworów takich kompozytorów jak Brahms, Rachmaninoff, Chopin czy Beethoven są doceniane na całym świecie. Hélène Grimaud to artystka, która swoją twórczością i działalnością inspiruje i przyczynia się do promocji kultury oraz świadomości ekologicznej.

Metryczka wpisu:

Data opublikowania pierwszej wersji – 3 czerwca 2014
Data aktualizacji: 5 kwietnia 2024

Jestem PpiotrR

i polecam

Pozostałe miejsca

Na tej stronie

o mnie

mojeprofiloweFB Pamela foto

Być jak Zawisza, Zadania wykonywać bez zbędnej zwłoki, Szanować czas, używać głowy i serca…

Przez ostatnie 8 lat (prawie 8 lat), byłem razem z demokratami by przyczyniać się do normalności w naszym kraju). Dziś kiedy Polska staje się znów częścią europejskiej rodziny państw demokratycznych, mogę powrócić do tego co kocham najbardziej czyli swoich muzycznych Pasji. By wreszcie móc pogłębiać swoją wiedzę o muzyce i dzielić się nią… 

Kategorie w Leksykonie
86 / 100
Obserwuj
( 0 Obserwujących )
X

Obserwuj

E-mail : *
* Twoje dane osobowe będą wykorzystywane w celu ułatwienia korzystania z tej witryny oraz do innych celów opisanych w naszej Polityka Prywatności. Niniejszym zgadzam się i wyrażam zgodę na politykę prywatności.
Hélène Grimaud (Wikipedia)

twój komentarz