Thomas Quasthoff – wpis odnaleziony

classicalmusicheader-960x400
Szukając swoich śladów jakie w przeszłości poczyniłem dla internetu, odnalazłem jeden wpis który poświęciłem jednemu soliście o wyjątkowo barwnym głosie. Jestem przekonany, że mimo upływu czasu a minęło już ponad 4 lata materiał nie poddał się pod tym względem degeneracji.
thomasquasthoff-p-for-stripped-header

Przed Paroma dniami w sklepie Deutsche Grammophon skusiłem się na album Thomasa Quasthoffa. To album pod tytułem The Voice. W nim zawarta ścieżka dźwiękowa jako bonus. Pozwolila mi odkryć Thomasa w repertuarze wokalistyki jazzowej.

Pierwsze co mi przyszło na myśl a w sumie skojarzenie z innym podobnym słynnym głosem Bobbyego McFerrina – w utworze uwielbianego przeze mnie utworu Don`t Worry Be Happy będącego już dzisiaj standardem jazzowym.

Polecam gorąco obejrzeć to wideo i głębiej wejrzeć w sylwetkę tego Pana który w swojej autobiografii  “Die Stimme” tak pisze o sobie

Wzrost: 134 cm; krótkie ramiona; siedem palców – cztery u prawej ręki, trzy u lewej; duża, stosunkowo dobrze uformowana głowa; brązowe oczy; zawód: śpiewak.

Radosny Thomas

Kilka lat temu Thomas Quasthoff spełnił swoje marzenie – zadebiutował na scenie Wiener Staatsoper jako król Amfortas w Parsifalu Wagnera, co w “Welt am Sonn-tag” określono “triumfem woli i najwyższej sztuki”, zaś w “Die Presse” – “poruszającym studium cierpienia”.

Moim zdaniem to kolejny król wokalu i to bardzo wszechstronny od basu po baryton. Od repertuaru klasycznego po improwizacje jazzowe.

Polecam gorąco raz jeszcze i zapraszam na ekscytujące chwile w krótkim filmie z udziałem Thomasa Quasthoffa.

Dodatkowe Filmy z Thomasem

W repertuarze klasycznym