Z wielką przyjemnością zapraszamy na uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej wielkiemu Polakowi, ś.p. prof. Władysławowi Bartoszewskiemu. Profesor Władysław Bartoszewski, Honorowy Obywatel Sopotu, wybitny Minister Spraw Zagranicznych, był jednym z ostatnich niekwestionowanych autorytetów w Polsce i zagranicą. Szczególny podziw i szacunek budzi jego bohaterska działalność w czasie wojny i zaraz po niej, co przypłacił pobytem w obozie w Oświęcimiu oraz komunistycznym więzieniu.

Odsłonięcie tablicy Władysława Bartoszewskiego na budynku ZAiKSu

Spotkajmy się w przeddzień drugiej rocznicy śmierci Profesora, Honorowego Obywatela Sopotu, 23 kwietnia br. o godz. 12.00 przed budynkiem ZAiKS-u w Sopocie, przy ul. Powstańców Warszawy 29.
Jest to miejsce szczególne. Przez ostatnie 19 lat prof. Władysław Bartoszewski wraz z Małżonką co roku spędzali w Sopocie wiosenne wakacje. Można ich było spotkań na spacerze czy dyskutujących na ławce w parku.
Odsłonięcie tablicy to ważny krok na drodze do wybudowania prof. Władysławowi Bartoszewskiemu pomnika w Sopocie. Zarówno tego z kamienia , jak i tego w pamięci mieszkańców Sopotu i całej Polski.
Tablica zostanie ufundowana ze zbiórki publicznej i środków mecenasów.

Wszystkich którzy zechcą wspomóc powstanie tablicy, prosimy o datki na konto :

Komitet Budowy Pomnika Władysława Bartoszewskiego
84-208 Dobrzewino
ul. Ratanowa 9
Bank MIllenium 80 1160 2202 0000 0003 2060 1921

Organizatorzy :
Komitet Społeczny budowy pomnika Władysława Bartoszewskiego przy KOD
Prezydent Miasta Sopotu – Jacek Karnowski
Przewodniczący ZAiKS – Janusz Fogler

Źródło: Zobacz na Facebook