Simon i Garfunkel The Sound Of Silence
Spis treści

Spis treści wpisu

Simon i Garfunkel - The Sound of Silence

Simon i Garfunkel – The Sound of Silence wydali w 1964 roku kultową piosenkę która pozostaje do dzisiaj trwałym arcydziełem, które nadal urzeka słuchaczy na całym świecie. Ta folk-rockowa ballada stanowiła punkt zwrotny w karierze Paula Simona i Arta Garfunkela, kierując ich na drogę do muzycznej wielkości. Zagłębmy się w fascynującą historię piosenki i odkryjmy, co stało się z obojgiem wokalistów po jej wydaniu.

Simon i Garfunkel, przyjaciele z dzieciństwa z Queens w Nowym Jorku, stworzyli muzyczne partnerstwo, które zaowocowało niezwykłymi harmoniami i ponadczasową muzyką. Utwór “The Sound of Silence” pojawił się na ich debiutanckim albumie “Wednesday Morning, 3 A.M.” Zapadająca w pamięć melodia i introspektywny tekst trafiły w gusta publiczności, oddając ducha lat 60. i odzwierciedlając rozczarowanie odczuwane przez wielu w tamtej epoce. Pomimo chłodnego przyjęcia po pierwszym wydaniu, los miał w zanadrzu coś niezwykłego dla tego super przeboju.

Simon i Garfunkel

The Sound of Silence – jak to się zaczęło?

Po chłodnym przyjęciu debiutanckiego albumu, “The Sound of Silence” niespodziewanie zyskał popularność po tym, jak zremiksowana wersja, z elektrycznym instrumentarium, zaczęła być grana w radiu. Doprowadziło to do ponownego wydania piosenki jako singla, który szybko wspiął się na listy przebojów i osiągnął pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 w styczniu 1966 roku. Sukces piosenki katapultował Simona i Garfunkela do głównego nurtu, a następnie wyprodukowali szereg hitów i uznanych albumów, w tym “Bridge over Troubled Water” i “Mrs. Robinson”.

Po sukcesie albumu “The Sound of Silence” Paul Simon i Art Garfunkel rozpoczęli karierę solową, okazjonalnie współpracując przy projektach muzycznych. Simon kontynuował tworzenie uznanej przez krytyków muzyki, wydając albumy takie jak “Graceland” i “Rhythm of the Saints”. Garfunkel odkrywał swoje talenty aktorskie i wydawał solowe albumy, w tym “Angel Clare”. Pomimo sporadycznych spotkań na występy, ich muzyczna współpraca przeżywała okresy rozłąki.

"The Sound of Silence" Dźwięk Ciszy jest przebojem który wielu próbuje zagrać po swojemu
The Sound of Silence – Dźwięk Ciszy

The Sound of Silence pozostaje ponadczasowym hymnem, który zdefiniował wczesną karierę Simona i Garfunkela i ugruntował ich pozycję jako wpływowych głosów swojego pokolenia. Ten film, nagrany na żywo w kanadyjskiej telewizji, jest po prostu niesamowity do oglądania po tylu latach. Obejrzyj cały film poniżej i zostaw nam komentarz na Facebooku, aby dać nam znać, co myślisz!

90 / 100
Nawigacja Serii<< Suita wiolonczelowa nr. 1 G-dur BWV 1007 – 6 interpretacji
To jest część 10 z 10 w serii Muzyczne rekomendacje

twój komentarz