Terminy słownika w tematach technologicznych

1 marca 2023
Sztuczna inteligencja

Sztuczna Inteligencja

Sztuczna inteligencja to nowa dziedzina technologii, która pozwala maszynom na uczenie się, przetwarzanie i interpretowanie danych w sposób podobny do ludzi. Otwiera ona nowe możliwości dla wielu dziedzin, w tym technologii, medycyny, transportu i innych.
7 lutego 2023
Gadżet - obrazek wyróżniający terminu w leksykonie

Gadżet

Gadżet to rzecz funkcjonalnie ograniczona jest do konkretnego przedmiotu, narzędzia lub urządzenia, i jest często używane jako dodatek do urządzenia. Może to być na przykład akcesorium do odzieży, telefonu komórkowego, komputera lub innego urządzenia elektronicznego, akcesoriów do przyrządzania posiłków w kuchni, rzeczy wspierających w pracach ogrodowych, w warsztacie i innych przestrzeniach ludzkiej aktywności.
29 maja 2014

Adobe Acrobat

Acrobat – program komputerowy do tworzenia i modyfikacji dokumentów PDF funkcjonujący na różnych platformach systemowych produkowany przez Adobe Systems. Rodzina Adobe Acrobata obejmuje kilka odmian programu oraz aplikacje posiadające część funkcji głównego programu lub inne możliwości.
18 maja 2014

MoonPlus

Poznaj aplikację Moon+ Reader, która jest najlepszym czytnikiem publikacji elektronicznych. Użytkownicy dają jej wysokie noty, a komentarze jak np. ten napisany przez Julię Kozubek "Najlepszy czytnik książek jaki do tej pory wypróbowałam. Duże możliwości konfiguracji, wygoda i brak niepotrzebnych wodotrysków.." Mówią same za siebie.