Kategoria: Dzieje się, czyli Moje “Quo Vadis”

Życie to RadościPrzyjemnościWzlotówUpadkówi wielu więcej emocji chwile

Dzieje się! Witam wszystkich na mojej stronie! Jestem bardzo zadowolony, że mogę się z wami podzielić moimi myślami, pomysłami i doświadczeniami. Lubię pisać o różnych tematach, które mnie interesują i cieszą. Ale czasem chcę też po prostu napisać coś spontanicznego, zabawnego lub inspirującego. Dlatego stworzyłem tę zakładkę, gdzie będę dodawał krótkie wpisy z linkami, obrazkami lub filmikami. To trochę jak Twitter, tylko na mojej stronie. Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić czytając moje posty. Zapraszam do komentowania i udostępniania! 🙂

13 sierpnia 2023
Magnificat vs Stabat Mater

Stabat Mater vs Psalm 51 (Tilge Höchster)

Stabat Mater vs Psalm 51 - Cześć! Witam cię na moim blogu poświęconym muzyce klasycznej. Dzisiaj chciałbym ci opowiedzieć o dwóch niesamowitych utworach, które łączy nie tylko wspólny gatunek – religijna muzyka wokalno-instrumentalna – ale także ciekawa historia. Mowa o **Magnifikat Bacha i Stabat Mater Pergolesiego**, które powstały w tym samym roku – 1736.
10 grudnia 2022
święta 2022

Zimowy klimacik za moim oknem,,, Święta 2022 będą białe ❤

Święta 2022 mogą być białe! Ot i oznajmienie ;-) Ale przy tak postępujących zmianach klimatu będzie to coraz rzadsze. A więc mając te Białe Święta, cieszmy się nimi póki możemy. Jednocześnie pamiętając abyśmy sami nie przyczyniali się do pogłębiania tego klimatycznego kryzysu. Świętujmy zatem nadejście Mesjasza, bo w nim Nadzieja na czas gdy jeśli nam się nie uda zatrzymać ocieplenia klimatu to wszyscy poginiemy jak muchy w zupie. A jak ginąć to w Chrystusie,,, oczywiście fizycznie bo po tym fizycznym będziemy mogli żyć dalej... A tak będzie KROPKA... Więc? Miłości Nadziei i Radości dla wszystkich równych gości :-)
29 marca 2017
odsloniecie tablicy wladyslawa bartoszewskiego na budynku zaiksu

Odsłonięcie tablicy Władysława Bartoszewskiego na budynku ZAiKSu

Z wielką przyjemnością zapraszamy na uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej wielkiemu Polakowi, ś.p. prof. Władysławowi Bartoszewskiemu. Profesor Władysław Bartoszewski, Honorowy Obywatel Sopotu, wybitny Minister Spraw Zagranicznych, był jednym z ostatnich niekwestionowanych autorytetów w Polsce i zagranicą. Szczególny podziw i szacunek budzi jego bohaterska działalność w czasie wojny i zaraz po niej, co przypłacił pobytem w obozie w Oświęcimiu oraz komunistycznym więzieniu.
28 października 2012

Być aktywnym…

Trzeba się nawrócić, żeby nie zginąć, żeby nie stracić życia. Trzeba wejść głębiej w Kościół, znaleźć w nim swoje miejsce. Nie siedzieć biernie w ławce, ale budować wspólne dobro – skromnie, pokornie, na miarę własnego daru.