Wyszukiwarka treści na stronie Moje Quo Vadis
Znajdź wygodnie i szybko potrzebne Ci treści na tej stronie internetowej.

Wypróbuj te słowa: MozartBachKantataAriaSymfoniaKoncert fortepianowySeriaBeethovenHaydn

23 kwietnia
23 kwietnia

Termin wiki: 23 kwietnia

23 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego w ONZ

Historie niosą Nam lekcje pokory

ZABÓJSTWO ŚW. WOJCIECHA W 997 ROKU W CZASIE MISJI EWANGELIZACYJNEJ

Ważne wydarzenia z dnia 23 kwietnia, oto niektóre z nich:

W historii Polski 23 kwietnia miało miejsce wiele ważnych zdarzeń. W 997 roku zginął święty Wojciech podczas misji ewangelizacyjnej do Prusów. W 1253 roku Poznań otrzymał prawa miejskie na prawie niemieckim. W 1313 roku po raz pierwszy wzmiankowano Warszawę. W 1356 roku poświęcono kościół farny św. Bartłomieja Apostoła w Płocku. W 1610 roku otwarto konsulat francuski w Gdańsku. W 1810 roku w Brochowie ochrzczono Fryderyka Chopina. W 1935 roku prezydent Ignacy Mościcki podpisał Konstytucję kwietniową, a w 1937 roku Sejm ustanowił dzień 11 listopada Świętem Niepodległości.

W historii świata 23 kwietnia również nie brakuje znaczących wydarzeń. W 1014 roku odbyła się bitwa pod Clontarf, w której wojska irlandzkie pokonały najeźdźców wikingów. W 1348 roku król Anglii Edward III założył Order Podwiązki, najstarsze i najbardziej prestiżowe angielskie odznaczenie rycerskie. W 1564 roku urodził się William Shakespeare, najwybitniejszy dramaturg i poeta angielski. W 1918 roku doszło do rajdu na Zeebrugge, w którym marynarka brytyjska próbowała zablokować port niemiecki podczas I wojny światowej. W 1920 roku powstała Republika Turecka po zwycięstwie nad aliantami w bitwie pod Dumlupınar. W 1968 roku rozpoczęły się protesty studenckie we Francji, które doprowadziły do kryzysu politycznego i społecznego.

Współcześnie 23 kwietnia jest dniem pełnym atrakcji kulturalnych i rozrywkowych. Na przykład w Warszawie można wybrać się na wiele ciekawych imprez, takich jak targi mody, kosmetyków naturalnych, streetfoodu czy roślin mięsożernych. Można też skorzystać z sauny nad Wisłą, seansu w Multikinie, wizyty w ogrodzie na dachu BUW lub spaceru po parku Wilanowskim. Dla fanów sportu polecamy Landowski Boxing Night lub Warsaw Race Walking Cup.

Jak widać, 23 kwietnia to dzień bogaty w różnorodne wydarzenia i okazje do zabawy i nauki. Nie ma więc co się nudzić i warto skorzystać z dostępnych informacji w internecie, aby zaplanować sobie ten dzień według własnych zainteresowań i upodobań.

Kalendarium

Odznaka Orderu Podwiązki z dewizą Honi soit qui mal y pense (XVII w.)

Spis treści

Jestem PpiotrR

i polecam

Pozostałe miejsca

Na tej stronie

o mnie

Być jak Zawisza, Zadania wykonywać bez zbędnej zwłoki, Szanować czas, używać głowy i serca…

Przez ostatnie 8 lat (prawie 8 lat), byłem razem z demokratami by przyczyniać się do normalności w naszym kraju). Dziś kiedy Polska staje się znów częścią europejskiej rodziny państw demokratycznych, mogę powrócić do tego co kocham najbardziej czyli swoich muzycznych Pasji. By wreszcie móc pogłębiać swoją wiedzę o muzyce i dzielić się nią… 

Kategorie w Leksykonie

dodaj swój komentarz